Yükleniyor...

Avustralya’nın Mali Hizmetler Bakanı: “Kripto Paralara Engel Olmayacağım”

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, kripto para birimlerinin bireylerin kişisel tercihlerinin ve sorumluluklarının bir parçası olduğunu söyledi.

kripto para 1

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, kripto para birimlerinin bireylerin kişisel tercihlerinin ve sorumluluklarının bir parçası olduğunu söyledi. Mesaj, diğer hükümetler ve düzenleyiciler tarafından alınan tutumlarla tam bir tezat oluşturuyor.

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Jane Hume, kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olarak büyüyeceğini ve Avustralya hükümetinin kripto para trader’larının önünde durmayacağını söyledi. Bu haftanın başlarında Menkul Kıymetler Borsaları ve Mali Danışmanlar Derneği’nin yıllık konferansında Hume, şunları söyledi:

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para birimi bir moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. Dogecoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, size engel olmayacağım. Kişisel fırsat ve kişisel sorumluluk aynı madalyonun iki yüzüdür.”

Kripto para endüstrisine yönelik daha sıkı düzenleme çağrılarının ortasında, Hume, TikTok gibi sosyal medya platformlarında bulunan şüpheli finansal tavsiyeler hakkında da açıklamada bulundu.

“Nokia’yı öne çıkaran TikTok influencer’ı, size yeni yatırım yaptığı gerçekten harika şirket hakkında her şeyi anlatmak isteyen pub’daki adamdan o kadar da farklı değil. Bu mali bir tavsiye değil, ancak taksi şoförlerinin hisse senedi tüyoları vermeye başladığından beri olduğu gibi, finansal sistemin kaçınılmaz bir parçası.”

Hume, profesyonel yatırımcıların bu tür tavsiyelerde hayal kırıklığına uğrayabileceklerini, “bir noktada insanların kendi kararlarını vermelerine izin vermemiz gerektiğini, bunun kişisel sorumluluk ve sağduyu ile ilgili olduğunu” ekledi. Hume’nin yorumları, diğer hükümetler tarafından kripto ticareti konusunda benimsenen daha sert tutumlarla tam bir tezat oluşturuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner