Yükleniyor...

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) Düşüş Sonrası Yönünü Ele Aldı

Kripto para analisti Benjamin Cowen, kripto para piyasasının son düşüşü hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve Bitcoin'in izleyebileceği yolu ele aldı.

analist benjamin cowen bitcoinin btc dusus sonrasi yonunu ele aldi

Kripto para analisti Benjamin Cowen, kripto para piyasasının son düşüşü hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve Bitcoin’in izleyebileceği yolu ele aldı. 

CoinGecko’ya göre Bitcoin, Çarşamba günü 30.415 dolar seviyesine gerileyerek sert bir düşüş yaşadı. Bu çılgın fiyat dalgalanmasının BTC için ne anlama geldiğini ele almak için YouTube’a giden Cowen, Bitcoin’in bu yılki fiyat hedefine dair ortaya atılan yükseliş tahminlerinin azaldığını söylüyor:

“Yukarı çıkmadan önce aşağı inmek için biraz daha fazla zaman harcamamızın daha muhtemel olduğunu düşünmeye daha meyilliyim.

Önümüzdeki birkaç ay içinde sıçrayacağını ve yükseleceğini ve Bitcoin’in 200.000 dolar olacağını düşünüyorsanız, şu anda fiyatın olduğu bu noktada, ani bir toparlanma görmeniz gerekir. Aksi takdirde bunu yapabileceğimizi düşünmüyorum.

Ama o ani toparlanmayı elde edersek ve tekrar yukarı hareket etmeye başlarsak, o zaman belki bu bir olasılık olabilir. Yine de bu kadar çabuk toparlanması konusunda biraz daha karamsarım.”

Cowen, Bitcoin’in mevcut boğa döngüsünün uzunluğu ile ilgili iki temel teori olduğunu söylüyor. İlk senaryo, Bitcoin’in yıl sonundan önce zirveye çıkacağını gösteriyor ve ikincisi, Bitcoin’in zirveye ulaşmasının biraz daha uzun zaman alacağı uzun bir boğa döngüsünü öngörüyor. Cowen, ikinci teoriye katılıyor:

“Bence burada iki ana düşünce silsilesi var. İlki dört yıllık döngü. Ve bu senaryoda, dört yıllık döngünün gerçekleşmesini bekliyorsanız, o zaman muhtemelen oldukça büyük bir sıçrama beklersiniz, böylece yolumuza geri dönebiliriz. Bu oldukça yüksek rakamları üçüncü çeyrek veya dördüncü çeyreğe kadar koyabilmemiz için, görece kısa süre içinde bir sıçrama yapmamız gerekiyor, böylece yolumuza geri dönebiliriz. Bu yıl zirveye çıkacağını düşünüyorsanız, bu olabilir.

Diğeri de elbette uzamış döngüler olacaktır. Ve bu, biraz daha uzun süreceği ve bir yeniden birikim aşamasının Bitcoin için dünyadaki en kötü şey olmadığını fikriyle paralel olacaktır.”

Kripto para fenomeni, Bitcoin’in zirveye ulaşmasının zaman alabileceğini söylerken trader’lara ve özellikle de kripto para alanında yeni olanlara, nispeten cazip fiyatlarla BTC biriktirme fırsatı sağladığını ekliyor:

“Bu döngü için söyleyeceğim şey, Bitcoin’in çok cömert davrandığıdır. Ve potansiyel olarak insanların yapmasına izin verdiği şey, altı haneli rakamlar görmeden önce yeniden biriktirmektir…

Bu [yeni] girenlerin indirimli olarak almalarına izin veriyor… Büyük resimde, bu döngüden sonra benim gibi altı haneli bir Bitcoin beklentisine sahipseniz, 40.000 doların altındaki bir şey dünyadaki en kötü fiyat değildir. Bu aynı zamanda risk toleransınıza da bağlıdır. Kolayca düşmeye devam edebilir. İşte bu yüzden, bir DCA (dolar-maliyet ortalaması) stratejisinin Bitcoin için en uygun strateji olduğunu düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner