Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi, Aşırı Açgözlülüğe İşaret Ediyor

Bitcoin'İn (BTC) son zamanlardaki yükselişi sebebiyle aşırı açgözlülük kripto varlık piyasasına geri dönmüş gibi görünüyor.

btc1

Bitcoin’İn (BTC) son zamanlardaki yükselişi sebebiyle aşırı açgözlülük kripto varlık piyasasına geri dönmüş gibi görünüyor.

Bitcoin değerinin birkaç hafta içerisinde çift haneli yüzdelerle artış göstermesiyle beraber genel duygu önemli ölçüde değişti. Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, üç sonra ilk kez “aşırı açgözlülük” alanına girdi.

Aşırı Açgözlülük Geri Döndü

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, birkaç yönü izleyerek birincil kripto para birimine ilişkin genel duyguları tahmin eder. Bunlara anketler, oynaklık, hacim, sosyal medya yorumları ve daha fazlası da dahildir.

Endeks 0’dan 100’e kadar bir puan verir. 0 aşırı korkuyu, 100 ise aşırı açgözlülüğü gösterir. Bitcoin Mayıs ayında değer kaybetmeye başlandığında endeks 10’un altına gerilemiş ve aşırı korku yaşandığını ortaya koymuştu.

Bitcoin’in yükselişi başladıktan sonra endeksin durumu da değişmeye başladı. İlk etapta 50’nin üzerine çıkarak açgözlülük seviyesine gelen endeks, şimdi 76’nın üzerine çıkarak aşırı açgözlülüğü işaret ediyor. Bitcoin’in 48 bin dolar seviyelerinde dolaşmaya başlamasının bunda büyük bir payı söz konusu.

FandG

Bitcoin’de olduğu gibi Ethereum’da (ETH) da benzer bir durum gözleniyor. Ethereum korku ve açgözlülük endeksi de aşırı açgözlülüğe işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner