Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi, Aşırı Korku Seviyesinde Yer Alıyor

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa volatilitesini, işlem hacmini, sosyal medyayı, piyasa hakimiyetini ve Google Trends'i izleyen karmaşık bir göstergedir.

fear 2

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa volatilitesini, işlem hacmini, sosyal medyayı, piyasa hakimiyetini ve Google Trends’i izleyen karmaşık bir göstergedir.

6 Aralık 2021’de Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, beş ay içerisinde ilk defa 16/100 seviyesinde yer aldı. Daha sonra yükseliş gösterse de bugün, bu seviyede sabitlendi.

Bitcoin, son bir hafta içerisinde “aşırı korku” bölgesinden çıkmayı başaramadı. Son sekiz ayın en yüksek seviyesi olan 84/100’den sadece 28 gün içerisinde 16/100’lük düşük seviyeye ulaşıldı.

Analistlerin kısa vadeli perspektifine göre, Bitcoin 50.000 doların üzerinde tutunamadığı için endeks aşırı korku bölgesinde yer aldı.

Endeksin en son bu kadar düşük seviyede yer aldığı zaman, Bitcoin’in 2021’in ikinci çeyreğinde 30.000 doların altına düştüğü dönemdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner