Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Gas Fee, Altı Haftada %50 Oranında Düşüş Yaşadı

En büyük ikinci kripto olan Ethereum (ETH), genellikle yüksek işlem ücretleri (gas fee) sebebiyle sıklıkla eleştiriliyor.

ethereum

En büyük ikinci kripto olan Ethereum (ETH), genellikle yüksek işlem ücretleri (gas fee) sebebiyle sıklıkla eleştiriliyor. Ancak son zamanlarda gas fee’lerde önemli düşüşler yaşadı.

Ortalama Ethereum gas fee, iki aydan kısa bir süre içerisinde %50 oranında düştü. Ekim ayının sonundan bu yana düzenli bir düşüş gözlemleniyor.

eth 2

Gas fee’nin son zirvesi 28 Ekim 2021’de 190 Gwei’nin üzerinde yer alıyordu. Bu veriye bakıldığında, son en yüksek seviyeden %50 oranında bir düşüş olduğu görülüyor.

Genel olarak ETH gas fee dinamikleri Ethereum ve ERC-20 token sahiplerinin faaliyetleriyle ilişkilidir. Aktivitenin artmsı, gas fee’lerin de artmasına neden olur. Bu sebeple gas fee’deki düşüş, varlığın düşük performansının bir sonucu olarak görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner