Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Koronavirüs Kayıplarını Sildi!

Bitcoin (BTC) 29 Nisan Çarşamba Günü, 8.

bitcoin koronavirüs kayıplarını sildi 1 scaled

Bitcoin (BTC) 29 Nisan Çarşamba Günü, 8.000 doların üzerinde kapatarak koronavirüs kaynaklı Mart kayıplarının tamamını sildi.

Bitcoin-yukarı-yonlu-hareket

Koronavirüs pandemisi sürecinde bazı devletlerin ekonomiyi yeniden açma kararı mevcut Bitcoin’in ruh halini olumlu yönde etkiledi.

Yatırımcılar, FED Başkanı’nın piyasaları koronavirüs pandemisine karşı korumak için ABD Merkez Bankası’nın mevcut stratejileri başta olmak üzere, ABD ekonomisinin mevcut sağlığı hakkında ayrıntılı bilgi vereceğini düşünüyor.

Capital Economics’in kıdemli pazar ekonomisti Jonas Goltermann, FED ekbinin ABD ekonomisini virüsün neden olduğu etkilerden korumak için ellerinden gelen her şeyi yaptığını söyledi. Ancak yatırımcılar, durumun kötüleşmesi durumunda Fed’in piyasayı korumak için ne kadar süre daha dayanabileceğini bilmiyorlar.

Bitcoin, şimdiye kadar Fed’in müdahalesine olumlu tepki gösterdi. Kripto para birimi, merkez bankasının faiz oranlarını sıfıra indirmeye karar vermesinden kısa bir süre sonra toparlandı. Hem FED kararları, hem de yaklaşan yarılanma etkinliğinin etkileri ile Bitcoin’de yukarı yönlü hareketler yaşandı.

Lider kripto varlık yazım itibari 8.342 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner