Yükleniyor...

Bitcoin’in 8.000 Doların Üzerine Çıkması, Boğaların Kendine Olan Güvenini Arttırdı

Bitcoin’in psikolojik olarak önemli sayılan 8.

bitcoin bogalarinin kendine olan guveni arttı

Bitcoin’in psikolojik olarak önemli sayılan 8.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması boğalara güven verdi.

Bununla birlikte, Bloomberg’in kripto varlık analisti Joe Weisenthal’a göre boğalar kendilerini fazla güvende hissetmemeli. Çünkü Bitcoin (BTC) halen ABD hisse senetleri ile yüksek korelasyon halinde bulunuyor.

Bitcoin, 12 Mart tarihinde yaşadığı tarihi çöküşün ardından, yarılanma etkinliğine 12 gün kala hızlı bir toparlanma yaşadığı ve Mart ayı ortasından itibaren yaşadığı tüm kayıplarını sildi. Lider kripto varlık yazım itibari ile 8.327 dolar seviyesinden işlem görüyor. Mart ayında yaşanan çöküş sonrası BTC alan yatırımcılar %130 kazanmış oldu.

Bitcoin’in En Büyük Sorunu Bağımsız Hareket Edememesi

Kripto varlık analistlerine göre, piyasalarının amiral gemisi Bitcoin’in en büyük sorunu borsalardan ayrı hareket edemiyor olması. ABD hisse senetleri ile korelasyonu en yüksek seviyeye ulaşan Bitcoin, onlarla kilitli bir şekilde ticaretine devam ediyor. Bu durum hisse senetlerinde tekrardan sert düşüşler yaşanmasından, Bitcoin’in de etkileneceği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner