Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Kripto Paralar Arasında Hayatta Kalan Olacak

CNBC'nin haber spikeri Brian Sullivan'a göre, Bitcoin (BTC) kripto para birimleri arasında en güvenlilerden birisi.

bitcoin hayatta kalan olacak

CNBC’nin haber spikeri Brian Sullivan’a göre, Bitcoin (BTC) kripto para birimleri arasında en güvenlilerden birisi. Sullivan, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 6 bin 500 dolar seviyesine düşmesi konusunu tartıştı. Fiyatların düşmesine rağmen, Sullivan halen BTC’nin uzun vadede hayatta kalacak tek kripto para birimi olacağına inanıyor. Sullivan, “Kripto para birimi alacaksanız Bitcoin almalısınız, çünkü bu muhtemelen kurtulacak para birimlerinden birisi olacak” dedi.

İlginç olan, Bitcoin fiyatı Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ulaşmıştı. 2018’in aynı gününde ise BTC, kötü bir düşüşe tanık oldu. 15 Aralık 2018’de BTC, iki yıldan uzun bir süredir en kötü seviye olan 3 bin 200 dolara düştü ve lider kripto para birimi bu yıl yüzde 80 arttı. Ancak CNBC’den Tim Seymour, bu rallinin satın alanlar için eğlenceli olmadığını belirtti.

Bitcoin Hepsini Yönetiyor

Bitcoin’in 2019’un sonundaki feci fiyat hareketi, boğa koşusunu gösterirken, önde gelen kripto para birimi 2019’da neredeyse tüm en iyi altcoinleri geride bıraktı. Kripto analisti Alex Krüger’in vermiş olduğu verilere göre, yalnızca Tezos (XTZ) ve Binance Coin’in (BNB), 2019 yılında sahiplerine daha yüksek getiri sağladı. İki kripto para birimi sırasıyla yüzde 259 ve yüzde 100 artış gösterdi. Listede yukarıda bulunan bazı altcoinler de kötü durumda. Örneğin Ripple (XRP) düşüşünü sürdürüyor. Sonuç olarak, CoinStats verilerine göre Bitcoin’in hakimiyeti yüzde 67,5’e yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner