Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin (BTC) analistlerinin varlığın gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için kullandıkları çeşitli ölçümler vardır.

Bitcoin boğa koşusu ne zaman

Bitcoin (BTC) analistlerinin varlığın gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için kullandıkları çeşitli ölçümler vardır. Nadiren kullanılan bir gösterge, BTC enerji değerini hesaba katarak hesaplama yapar. Ve bu hesaplama şu an boğa koşusunu işaret ediyor.

Elektrikli enerji kullanarak yapılan madencilik çalışmalarının ağ ile ilişkisi de değerlendirme altına alınıyor. Analist Charles Edwards, yayınladığı bir makalede Bitcoin Enerji Değeri hakkında açıklamalarda bulundu. Bu enerji değeri her ne kadar popüler olmasa da göz atmaya değecek bir analiz. Metrik, Bitcoin fiyatını enerji değerinin bir yüzdesi olarak dikkate alıyor. Edwards makalesinde az bilinen bu metriğe değinerek şu ifadeleri kullandı: “2019, önceki boğa koşularının başlangıç ​​özelliklerine çok benziyor.” Edwards’ın enerji değeri modeli derinlemesine bir analizi özetliyor: “Enerji Değeri modeli, eğer tüm madenciler yarın Bitcoin madenciliği durduracaklarsa, güç girişinin sıfır olacağını ve Bitcoin’in değersiz olacağını” belirtiyor. Edwards, enerji değeri formülünü kullanarak, geçtiğimiz hafta Bitcoin için mevcut gerçeğe uygun değerin 11 bin 500 dolar olduğunu ve bunun işlem fiyatından çok daha yüksek olduğunu ekliyor.

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Başlayacak mı?

Edwards’ın analiz yöntemine göre 2019 yılı, bir önceki boğa koşularına benzer özellikler taşıyor. Edwards’ın Twitter’da paylaştığı grafiğe göre, düşüş dönemine giren lider para birimi, Bitcoin madenciliği hash rate’i ile beraber bir yükseliş elde ederse, yeni bir boğa koşusunun da ilk adımını atmış olacak.

Bitinfocharts‘a göre son iki aydaki karma oranları aynı seviyeye ulaştı. Tarih enerji değeri metriği ile beraber ilerlerse, bir sonraki BTC boğa koşusu yakın demektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner