Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madenci Zorluğu Yeni Bir Rekor Kırdı

Bitcoin blok ödülleri için madenciler arasındaki rekabet artmış durumda.

bitcoin madenci zorluk seviyesi

Bitcoin blok ödülleri için madenciler arasındaki rekabet artmış durumda. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Her 2016. blokta bir hash rate değerini ayarlayan madencilik zorluğu, özellikle gerçekleşen Bitcoin Halving (Yarılanma) etkinliği sonrasında ciddi bir artışa geçti. Bunun en büyük nedeni ise daha önceleri madencilere verilen blok başına 12.5 BTC ödülü, yarılanma sonrası 6.25 BTC seviyesine düştü. Her 4 yılda bir gerçekleşen “Bitcoin Yarılanma” etkinliği ile birlikte, madenciler arasında rekabet arttığı için zorluk seviyesi de yükselişe geçiyor. Zorluk seviyesinde yaşanan artış ayrıca Bitcoin ağının güvenliğinin de oldukça yüksek olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in madencilik zorluğu ve hash rate değerleri, analistler tarafından Bitcoin’in bir sonraki fiyat eğilimi hakkında bilgi veren metrikleri içeriyor. Genel olarak Bitcoin madenci zorluğunun artması ile birlikte, arz talep ilişkisi ile fiyatlanan lider kripto parada da benzer şekilde artışlar meydana geliyor.

bitcoin madenci zorluk zeviyesi yeni rekorBitcoin madenci zorluk seviyesi tüm zamanların en yüksek seviyesinden %3.60 daha artış göstererek 17.557.993.035.167 seviyesine çıktı. Madenci zorluk seviyesinin artışı ile birlikte, rekabet de yükseldiği için, ekipman yönünden daha zayıf madenciler oyundan çekilmek zorunda kalıyor. Daha yeni ekipman kullanan madenciler ise daha kolay madencilik yapabiliyorlar.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.758 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner