Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencileri Satmayı Bıraktı, Bitcoin Neden Yükselişe Geçebilir?

Bitcoin (BTC), kritik bir destek bölgesinde sallanıyor.

btc maden

Bitcoin (BTC), kritik bir destek bölgesinde sallanıyor. Yeni göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ve rallinin devamına işaret ediyor.

Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin madencilerindeki bir eğilimin tersine döndüğünü gösteren Glassnode verilerini paylaştı. Mart ayının başından itibaren bu sektör Bitcoin satışlarının seviyesini artırmaya başladı.

Moskovski’nin gösterdiği tabloya göre, madencilerin BTC satış seviyeleri yükseldiğinde, Bitcoin yana doğru hareket etti. 28 Aralık rallisinden önce bu sektörün yüksek BTC alımı gerçekleşti. Alım seviyeleri hala düşük kalsa da Moskovski şunları söyledi:

“Madenciler ortalama olarak satış yapmayı bıraktı ve bir kez daha biriktirmeye başladı. Görünüşe göre fiyatın yükselmesini bekliyorlar.”

Borsalardaki Bitcoin Arzı Düşmeye Devam Ediyor

Madenci duyarlılığındaki bir değişiklik, borsaları terk eden Bitcoin miktarındaki artışla aynı zamana denk geliyor. Moskovski ayrıca Coinbase platformundan alınan 9.077 BTC’den de bahşediyor. Analist Willy Woo da BTC’nin borsalardan çıkışından kurumların sorumlu olduğuna inanıyor. Analist William Clement de bu düşünceleri desteklemek için, Glassnode’un borsalardaki BTC arzında yaşanan düşüşten bahsettiğini dile getirdi:

“Mutlak kıtlık böyle görünüyor. Neler olduğunu görmek için dahi olmak gerekmez. Arz / Talep 101.”

Yukarıdaki olaylar, Cuma günü sona erecek tahmini 6 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonuyla aynı zamana denk geliyor. Deribit’in platformu, Chicago Mercantile Exchange ve FTX ve diğerleri üzerinde yüksek bir birikime sahip. En son 4 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonunun süresi dolduğunda, kripto para biriminin fiyatı %80 arttı.

Uzun vadede, makroekonomik görünüm, ABD Hükümeti tarafından 3 trilyon dolarlık olası bir borç ihracı ile kripto para birimini destekleyebilir. Madenciler faaliyeti hakkında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da şunları söyledi:

“Halka açık Bitcoin madencilerinin satıcılar yerine net BTC alıcısı olmaları mantıklı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x