Yükleniyor...

Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), NEM (XEM) Fiyat Durumu: 24 Mart 2021

Bitcoin'in (BTC) ayın 22'sindeki fiyat düzeltmesi son birkaç gün kripto piyasasının çoğu için düşüşe neden oldu.

altcoin 1

Bitcoin’in (BTC) ayın 22’sindeki fiyat düzeltmesi son birkaç gün kripto piyasasının çoğu için düşüşe neden oldu. Bununla birlikte, dünyanın en büyük kripto para birimi o zamandan bu yana 54.000 doların üzerinde konsolide olmaya devam ederken, bazı kripto para birimleri değer kaybetti.

Fahat bu sabah saatlerinde Elon Musk, Tesla’nın artık BTC ile ödeme alacağını duyurdu. Lider kripto para birimi bu haberle harekete geçti. Bu ufak hareketten altcoin’lerin de bir kısmı yararlandı. Analiste göre Bitcoin’in tekrar yükselişe geçtiğini göz önünde bulundurulursa , yukarıda belirtilen altcoin’lerin fiyat servetlerinin hızla değişebileceğini belirtmekte fayda var.

CoinMarketCap’te 11. sırada yer alan kripto para birimi Chainlink, birkaç hafta önce ATH’sine ulaştığından beri fiyat tablolarında çok tutarsızdı. Aslında, LINK uzun bir süredir Bitcoin’den bağımsız hareket etmekle gurur duyarken, son zamanlarda hareketi BTC tarafından dikte edildi ve aynı durum son birkaç gündür de yaşanıyor.

BTC düştüğünde, son 48 saatte altcoin de %9’un üzerinde düşüş yaşadı. LINK, yazının yazıldığı sırada 27. dolardan işlem görüyordu. Ancak analiste göre söz konusu düzeltmelere rağmen, LINK’in bir dizi başka faktör nedeniyle tekrar yükselişe geçmesi beklenebilir.

Uniswap (UNI)

Kripto piyasasının en büyük DeFi tokenı olan Uniswap (UNI), ATH’sini 48 saatten kısa bir süre önce grafiklere kaydettirdi. Ancak o zamandan bu yana, UNI genel piyasadaki düşüşün neden olduğu bir düşüş eğiliminde. UNI, tablolara 35,88 dolarlık bir ATH kaydettikten sonra, yazının yazıldığı sırada bu seviyeden %12 oranında aşağıda işlem görüyordu. Analiste göre ticaret değerindeki keskin düşüşe, ticaret hacminde daha da keskin bir artış eşlik etti.

UNI’nin göstergeleri bazı ilginç işaretleri parlattı, ancak trendin tersine döndüğüne dair konuşmaları gerektirecek kadar inandırıcı değillerdi. Bollinger Bantlarının ağzı kısa vadede bazı dalgalanmaları göstermek için genişlerken, Göreceli Güç Endeksi denge noktasına işaret ediyordu.

Uniswap V3’ün Mayıs ayında Ethereum ana ağında piyasaya sürülmesi beklendiğinden, UNI’nin fiyat hareketinin düzeltme dalgası geçer geçmez kar etmesi muhtemel.

NEM (XEM)

Kara Perşembe’nin yıldönümündeki %37,5’lik değer kaybının ardından, XEM’in fiyat hareketi, altcoin kayıplarını geri kazanmanın çok uzağında. Kripto para biriminin teknik göstergeleri analiste göre MACD hattı sinyal hattı ile iç içe geçerken, Chaikin Para Akışı, yükselişi işaret etmesine rağmen hala sıfırın altındayken çok fazla iyimserliğe yer bırakmıyor. XEM, yazının yazıldığı sırada 0.36 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner