Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğunda Rekor!

Bitcoin'in madencilik zorluğu, nispeten daha yavaş büyümenin ardından aylar sonra yeni bir zirve yapmak için orta derecede büyük bir artış kaydetti.

bitcoin mining

Bitcoin’in madencilik zorluğu, nispeten daha yavaş büyümenin ardından aylar sonra yeni bir zirve yapmak için orta derecede büyük bir artış kaydetti.

Veriler, ağın madencilik zorluğunun TSİ 05:00’da 23.14 trilyon’a ayarlandığını ve 20 Mart’taki rekora kıyasla %5.82’lik bir sıçrama oluşturduğunu gösteriyor. Nitekim, Bitcoin ağındaki 14 günlük ortalama hash oranı, 20 Mart’ta 156 exahash saniyeden (EH/s) şu anda 165 EH/s’ye yükseldi. Bu, Bitcoin ağını güvence altına alan tüm madencilerin, yeni bir blok madenciliği yapmak için doğru cevabı hesaplamak için saniyede ortalama 165 milyon trilyon kez hash yaptıkları anlamına geliyor.

Ekran Resmi 2021 04 02 10.53.59

Son iki haftada yeni eklenen 9 EH/sn’lik bilgi işlem gücü, Bitmain’in AntMiner S19 Pro gibi yeni nesil Bitcoin madenciliği ekipmanının yaklaşık 90.000 biriminin toplamda sağlayabileceğine eşdeğer.

Bir hatırlatma olarak, Bitcoin’in madencilik zorluğu, normal 10 dakikalık blok süresini korumak için her iki haftada bir (veya daha doğrusu, her 2016 blokta) ayarlanır. 30 Mart’taki 7 günlük basit hareketli ortalama blok süresi 9.6 dakikaydı.

Bu arada, ByteTree’ye göre madenciler, kripto paralarını elinde tutmak yerine harcıyorlar. Tipik olarak, madenciler, envanterlerini pazar zayıflığı sırasında oluşturur ve satış gücünü artırır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner