Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Mayıs Ayı Ortasından Bu Yana İlk Kez 45.000 Dolara Ulaştı

Bitcoin, ABD'de yaşanan kripto para tartışmalarını çevreleyen drama karşısında sert bir şekilde yükseliyor.

bitcoin

Bitcoin, ABD’de yaşanan kripto para tartışmalarını çevreleyen drama karşısında sert bir şekilde yükseliyor.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, en son Bitstamp borsasında 18 Mayıs’ta 45.000 dolar seviyesini ziyaret etmişti. Bugün ise lider kripto para birimi 45.000 dolar seviyesini tekrardan aşmayı başardı.

Şu an 22 Temmuz’da kaydedilen 28.621 dolarlık yerel dip seviyesinden yüzde 57’den fazla toparlanmış durumda. Devam eden ralli, ABD kripto para birimi vergi hükmünde yapılan değişikliklerle ilgili ateşli bir yasama savaşının ortasında geldi.

1619143135281 1322

Bitcoin’in son toparlanması, yerel tabanda daha derin bir geri çekilme çağrısında bulunan bir dizi ayı karşısında neredeyse 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Daha önce bildirdiğimiz üzere Guggenheim CIO’su Scott Minerd, Haziran ayı sonlarında düşüş eğilimi yaygınlaştığında 10.000 doların amiral gemisi kripto para biriminin “gerçek dip” olabileceğini tahmin etmişti.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 45.100 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner