Yükleniyor...

Eminem, Yeni NFT Pazarı Makersplace’e Yatırım Yapıyor

Ünlü Rapçi Eminem bu yılın başlarında 'Shady Con' koleksiyonunu piyasaya sürmüştü.

eminem nft

Ünlü Rapçi Eminem bu yılın başlarında ‘Shady Con’ koleksiyonunu piyasaya sürmüştü. Eminem, diğer kreasyonların yanı sıra sanat eserlerini satışa sunmak için yeni NFT şirketi MakersPlace’e yatırım yaptı.

Bu yılın başlarında rapçi NFT pazarına adım attı ve ‘Shady Con’ koleksiyonundan 1,78 milyon dolar (1,3 milyon £) kazandı.

Koleksiyon, Eminem’in en iyi bilinen müzik videolarındaki karakterlere dayanan dijital aksiyon figürlerini, yıldızın yarattığı orijinal enstrümantal ritimleri ve daha fazlasını içeriyor.

Şimdi, Eminem ve menajeri Paul Rosenberg, 2018’de kurulan San Francisco merkezli şirketin 30 milyon dolarlık fon sağlamasına katkıda bulunuyor.

MakersPlace’e yatırım yapan tanıdık isimler arasında DJ 3ALU, futbolcu Larry Fitzgerald, Julia ve Kevin Hartz, Vinny Lingham ve Tobias Lütke, Sony Music, Uncork Capital, Dragon Digital Assets ve 9Yards Capita yer alıyor.

Şirket, eskiden Pinterest mühendis başkanı olan CEO Dannie Chu, pazarlama müdürü Ryoma Ito ve eski bir Pinterest mühendisi olan CTO Yash Nelapati tarafından kuruldu.

MakersPlace, Variety’ye 2021’de platformunu kullanan koleksiyonerlerin sayısının 10 kattan fazla arttığını ve şirketin 100 milyon doların (72 milyon sterlin) üzerinde işlem gerçekleştirdiğini söyledi.

CEO Dannie Chu, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Bu bağış toplama işini görevimizin doğrulanmasına katkı olarak görüyoruz. Dijital sanatı ve NFT’leri ana akım koleksiyoncu kitlesine tanıtmanın daha fazla yolunu bulurken, sınırları zorlamaya, dijital yaratıcıları daha iyi araçlar ve hizmetlerle güçlendirmeye devam edeceğiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner