Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Neden 50 Bin Dolara Ulaşmadı?

Bitcoin’e (BTC) yönelttiği eleştirilerle kripto para topluluğunda tanınan Peter Schiff, Bitcoin’in neden hala yükselmediğini sorguladı.

bitcoin neden 50 bin dolara ulaşmadı

Bitcoin’e (BTC) yönelttiği eleştirilerle kripto para topluluğunda tanınan Peter Schiff, Bitcoin’in neden hala yükselmediğini sorguladı. Ona göre Bitcoin şimdi toplanamazsa, bu bir daha asla olmayacak. Peter Schiff‘in kripto para topluluğuna aktarmaya çalıştığı mesaj bu. Altın yatırımcısı, önde gelen kripto para biriminin negatif faiz oranları, büyük teşvik çabaları ve küresel salgın nedeniyle zaten 50 bin dolara çıkması gerektiğini düşünüyor. Ama bunun şu an olmaması, bir daha olmayacağı anlamına geliyor.

Neden Bugün Değil?

Altının fiyatı son zamanlarda yedi yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesi olan ons başına  bin 750 dolara ulaştı. Schiff’e göre, altının güvenli bir liman olarak kabul edilmesi gerçeği de Bitcoin’e fayda sağlamalı. Yani Bitcoin, altın gibi tercih edilseydi, altın gibi yükselerdi. Bununla birlikte, ‘dijital altın’ henüz tartışmalı güvenli bir liman statüsüne ulaşamadı.

Bitcoin’in ilk ekonomik krizi sırasında gösterdiği durgun fiyat performansı şu soruyu akla getiriyor: Bugün yükselmediyse yarın neden yükselecek? Ünlü isim Peter Brandt de geçtiğimiz gün; Bitcoin’in Covid-19 salgını nedeniyle bir boğa koşusu başlatmaması halinde tüm kripto para birimlerinin başının belada olacağını dile getirmişti.

Mike Novogratz ise ‘ağaçta büyüyen para’nın sonunda BTC fiyatını yükselteceğinden emin, ancak lider kripto para birimi bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini geri almazsa havluya atmaya hazır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner