Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Önüne Gelen Engelleri Teker Teker Aşıyor! Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde bir rekor daha kırdı.

btc 18.000

Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde bir rekor daha kırdı. Lider kripto para birimi dün geçtiği 17.000 dolar seviyesinin ardından, 18.000 doları da aşmayı başardı. BTC, daha sonra geri çekilme yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada kripto para birimi 17.819 dolardan işlem görüyordu.

BTC, son günlerdeki fiyat hareketiyle tüm zamanların en yüksek seviyesi hedefine hızla ilerliyor. Kripto para topluluğu ise Bitcoin’in bu yükselişi hakkında farklı farklı yorumlar yapıyor. Kimi analist düzeltme beklerken, kimi analist de BTC’nin 20.000 doları aşacağını dile getiriyor.

Bitcoin en son Aralık 2017’de 20.000 dolara ulaşmış, o zamandan beri 20.000 dolar seviyesine hem çıkamamış hem de bu bölgeye yaklaşamamıştı. 3 yıllık bekleyişin ardından artık BTC, bu hedefine daha yakın. Popüler analist Josh Rager da bu bekleyişi vurgulayarak, “Bunu 3 yıldır bekliyordun” ifadelerini kullandı.

Coinshares CSO’su Meltem Demirors ise Bitcoin’in bu hızda devam etmesi durumunda Şükran Günü’nden önce 20.000 dolara ulaşacağını dile getirdi. Demirors, şu ifadeleri kullandı: “17 bin doları aşan bir Bitcoin ile güne uyandım. 18.000 doları aşıp 19.000 dolara doğru giden Bitcoin ile. Bu hızda, Şükran Günü’nden önce 20 bin doları düşünüyorum.”

NewsBTC yazarlarından Nick Chong da başka yükselişlerin beklenebileceğini aktardı. Ona göre analistler, bazı kısa vadeli düşüş korkusuna rağmen, orta vadeli bir perspektiften ileride daha fazla kazanım bekliyorlar. Chong’un aktardığına göre Josh Rager bugün erken saatlerde Bitcoin rallisi hakkında yorum yaptı ve kripto para birimi temel destek seviyelerini geçerken önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir hareket izledi:

“Bitcoin, günlük ve yüksek zaman dilimlerinde her direnci parçalıyor 17.150 doların üzerinde bir kapanışla, bir sonraki ana günlük/haftalık direnç 18.953 dolar ile 19.187 dolar arasında olacaktır.”

Piyasa Trendlerine Atıfta Bulundu

Önde gelen bir zincir içi analist olan Cole Garner da Bitcoin’in daha da yükseldiğini düşünüyor ve fonlama oranı ve vadeli işlem piyasalarının açık faizi gibi zincir içi trendlere ve piyasa trendlerine atıfta bulunuyor. İlk olarak, piyasanın toplam fonlama oranının hala düşük olduğunu kaydetti ve bu da, sınırlı long’un söz konusu olduğunu gösterdi. Kısa pozisyonlara (kaldıraçlı bazda) göre uzun pozisyonların sayısı uzun süredir piyasanın zirvesinin bir işareti olarak görüldüğü için bu önemlidir. Bitcoin uzun tarafında kaldıraç oranının düşük olması, ralliye güven katıyor.

Ünlü Trader ve Youtuber Eren Caner ise önceki gün doların Bitcoin karşısındaki düşünü gösteren bir tablo yayınlamıştı. Caner, şu ifadeleri kullanmıştı: “Bitcoin için bitti dediler, tarihin en büyük balonuydu dediler ama bugün geldiğimiz noktada Bitcoin dünyanın en pahalı parası ve tek 1 adedi sadece 17.000 dolar! Görselde doların Bitcoin karşısındaki düşüşünü görüyorsunuz. (Yatırım tavsiyesi değildir.)”

Gold Bullion International’ın kurucu ortağı ve DTAP Capital’in kurucusu Dan Tapiero, Bitcoin grafiği paylaşarak, “Hayatta sık sık bunun gibi bir tabloya bakamazsın” ifadelerini kullandı.

J.P. Morgan’ın genel müdürü Nikolaos Panigirtzoglou geçtiğimiz günlerde The Guardian’a dünyanın en büyük kripto para biriminin altın için bir alternatif olduğunu söylemişti.

Geri Çekilmeler Öngörülebilir

Yerli kripto para analistlerinden Tobby Kitty ise geri çekilmelerin olağan olduğunu dile getirerek, bir grafik paylaştı. Kitty, %40’a varan geri çekilmelerin öngörülür olduğunu dile getirdi.

Öte yandan Josh Rager da Bitcoin’in 18.000 dolar ulaşmasının ardından yaşadığı geri çekilme hakkında da açıklamalarda bulundu. Rager, şu ifadeleri kullandı:

“Güzel geri çekilme, çok daha fazlasının gelmesini bekleyin. Bitcoin’in 17.800 doların üzerine çıkmasını ve bu sıçrama hakkında iyi hissetmek için 18.000 dolar seviyesinin üzerine geri dönmesini görmek istiyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner