Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Hız Kesmeden Devam Ediyor! 18.000 Dolar Seviyesi Geçildi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün geç saatlerde başlattığı yükseliş ivmesini sabaha karşın hızlandırarak, oldukça önemli bir seviye olan 18.

bitcoin 18bin dolari gecti

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün geç saatlerde başlattığı yükseliş ivmesini sabaha karşın hızlandırarak, oldukça önemli bir seviye olan 18.000 doları da aşmayı başardı.

Bitcoin, dün gün içerisinde 17.000 dolar seviyesinin ortalarında yer alırken, akşam saatlerinde ivmelenmesi tekrardan başladı. Bugün ise hızını kesmeden devam ederek, 18.000 dolar seviyesini geçmeyi başardı.

Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa değeri de tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarak, 340 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi.

Popüler kripto para analisti Josh Rager Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin’e karşı olan şaşkınlığını dile getirdi.

“Sekiz ay önce Bitcoin’in 3 bin dolar olduğuna inanmak zor.”

Aslında kripto para analisti Bitcoin’in yükselişini tahmin etmişlerdi ancak birçok popüler analist sağlıklı bir yükselişin devam etmesi için, lider kripto paranın %30’a yakın bir geri çekilme yaşayacağı görüşünü savunuyor. Böyle bir geri çekilmenin şu an yaşanması durumunda Bitcoin, 12.500-13.000 dolar seviyelerini tekrardan ziyaret edebilir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 18.262 dolar seviyesinden işlem görüyor. Diğer bir yandan Bitcoin’in en büyük rakibi olan Ethereum’da (ETH) başlattığı yükseliş ivmesini devam ettiriyor ve ETH şu an da 494 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner