Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Beklenen Yükselişi Başladı mı?

Bitcoin (BTC) 17.

ethereum yukselis

Bitcoin (BTC) 17.000 dolar seviyesini geçerken, en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) nispeten sabit bir ivme gördü. Bununla birlikte, ETH bugün çok önemli bir direnç seviyesi olarak kabul edilen 470 dolar seviyesinin üzerine çıkararak, önemli bir temel kazanmaya çalışıyor.

Popüler bir kripto para analisti yaptığı açıklamada, 480 dolar seviyesinin ETH için kilit bir seviye olduğunu ve bu seviyede yaşanacak kesin bir kırılmanın ETH’yi 500 dolara taşıyacağına inanıyor.

Ethereum yakın zamanda 500 doların üzerine çıkarsa, o zaman tam teşekküllü bir yükseliş trendine girebilir ve en büyük rakibi Bitcoin’e karşı bir zemin kazanabilir. Ethereum, Bitcoin’in son zamanlarda gördüğü ivmeye yetişmek için mücadele ediyor. Bitcoin 2017 sonrası en yüksek seviyelerine çıkarken, ETH ise sadece birkaç ay önce belirlenen yıllık en yüksek seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor.

ETH geçirdiği bu düşüş performans oldukça şaşırtıcı, çünkü ETH tipik olarak piyasa çapında yaşanan güç dönemlerinde BTC’den daha iyi performans gösterirken gerileme dönemlerinde ise düşük performans gösterir.

Bu yüzden analistlere göre Ethereum’da yaşanacak potansiyel bir kırılma muazzam bir yükseliş için bir katalizör görevi görecektir.

Ethereum, Bitcoin’in Momentumunu Takip Ediyor

Ethereum yazım itibari ile 482 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bu seviye son birkaç gündür işlem gördüğü seviyenin biraz üzerinden. Bu bölgede yaşanılacak satış baskısı ETH için büyük önem taşıyor. Bu seviyenin üzerinde sağlam bir yer edinebilirse, ETH kolaylıkla 500 dolar seviyesini görecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner