Yükleniyor...

Bitcoin Yatırımcıları BTC Fiyatı İçin Kısa Vadeli Düzeltme Bekliyor

Bitcoin'in fiyatı (BTC), bir gecede yaşanan patlayıcı rallinin ardından 17.

bitcoin duzeltme gelebilir

Bitcoin’in fiyatı (BTC), bir gecede yaşanan patlayıcı rallinin ardından 17.700 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Piyasa duyarlılığı zirvede olsa da, bazı trader’lar sağlıklı bir BTC fiyatı için geri çekilme yaşanabileceğini belirtiyorlar.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, ortalama %30’luk bir düzeltmenin BTC için sağlıklı bir geri çekilme olabileceğini belirtti. BTC’in %30 düşüşü yaklaşık 13.000 dolar seviyesine işaret ediyor.

Poppe, makro zirve öncesi potansiyel bir geri dönüşün 12.500 dolar ila 13.000 dolar aralığının sağlıklı olacağını belirtti ve şu şekilde açıklama yaptı;

“BTC’de ortalama %30’luk bir düzeltme, Bitcoin’i 12.500-13.000 dolar alanına yerleştir. Bu yeni zirveler öncesi çok sağlıklı bir geri çekilme olacaktır.”

Ünlü trader ayrıca BTC fiyatı için muhtemel %20’lik bir düzeltme yaşanmasını durumunda haftalarca konsolidasyon aşamasın görebileceğimizin altını çizdi. Böyle bir eğilim, devam eden Bitcoin rallisinin temellerini güçlendirecek ve daha geniş bir rallinin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Diğer bir yandan bireysel yatırımcıların 2017 yükseliş trendinden zarar gördükleri için şimdilik ralliye katılma ihtimalleri düşük görünüyor ancak ana akım yatırımcıları piyasa yeni girdiği için lider kripto paraya büyük sermaye girişleri de gerçekleşecektir.

Şimdilik endüstri yöneticileri ve uzun süreli Bitcoin yatırımcıları daha geniş bir ralli öngörüyor.

Gemini’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss, medyanın son Bitcoin boğa koşusunu kaçırdığını belirterek açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Medya, son Bitcoin boğa koşusunu tamamen kaçırdı. Bu durum, merkezi bir medya kompleksindeki problemi işaret ediYor. Ademi merkeziyetçilik zamanı.”

Bitcoin’in etrafındaki ilgi ile birlikte, medyanın daha çok Bitcoin’e yer vermesi ve ana akım katılımı gerçekleştiğinde, BTC fiyatı muhtemelen daha büyük bir ralli ile yeni zirveler görecektir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 17.719 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner