Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Oyungezer Dergisi’nde!

Bitcoin artık ana akım medyada da yer almaya başladı.

bitcoin btc oyungezer dergisi

Bitcoin artık ana akım medyada da yer almaya başladı. Türkiye’nin popüler oyun dergilerinden birisi olan Oyungezer, bu ayki sayısında “Birilerinin tam 1 milyar dolarlık Bitcoin’i var! Kimin Parası bu?” başlıklı bir yayınladı.

Oyungezer, daha öncelerde de kripto para birimleri ve Bitcoin’i oyunlarla olan ilişkileri nedeniyle birçok defa haber yapmıştı. Örneğin kazanılan ödülleri BTC olarak dağıtan oyunlardan tutun da kripto para/blockchain odaklı oyunlara kadar birçok önemli detaya değinen dergi, okuyucu kitlesine de bu piyasayı tanıtmış oluyor. Bu da Bitcoin benimsenmesi açısından önemli bir şey.

Peki Oyungezer’in bu ayki yazısında neler var? Gelin beraber bakalım.

Oyungezer, bu yazıda Silk Road ilişkili Bitcoin’lerin hareket etmesinden bahsediyor. Yedi yıldır ilk defa bu kadar büyük bir meblağın transfer edildiğini söyleyen yazıda şu ifadeler yer alıyor:

“İşi yapan Silk Road kurucusu olamaz. Kendisi 2013’ten beri hapiste. Söz konusu Bitcoin’ler 2021’de Silk Road kasasından çıktığında 350.000 dolara tekabül ediyormuş. Bu Bitcoin’ler kimin? Kim ele geçirdi bilinmiyor.”

Yazıda ayrıca FBI’ın Bitcoin’lerin bir kısmını ele geçirdiği ifade ediyor fakat dolaşımda olan 450.00 BTC’nin daha olduğu belirtiliyor.

Yazıda son olarak şu ifadeler kullanılıyor:

“Bir Bitcoin’in özel parolasını bulmak mümkün bir iş değil. 256-bitlik numaranın şu anda sahip olunan bilgisayarlar tarafından bile tahmin edilmesi, evrenin yaşından daha uzun bir süreye tekabül ediyor. Ama cüzdan dosyası başka mesele. Bu dosya bir şekilde internete sızarsa ve parolası da kısaysa bilgisayarların bu dosyaya girmesi mümkün oluyormuş.”

OYUNGEZER 20201201 112 2

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner