Yükleniyor...

Bloomberg Raporuna Göre Bitcoin (BTC) 2021’de 50.000 Dolar Olacak

Bloomberg’den Mike McGlone’un hazırladığı “Aralık Ayı Kripto Para Raporu” yayınlandı.

btc 1

Bloomberg’den Mike McGlone’un hazırladığı “Aralık Ayı Kripto Para Raporu” yayınlandı. Raporda 2021’e dair öngörüler yer alırken, Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine doğru ilerlediği ifade edildi.

Mike McGlone’un hazırladığı raporda 2021 yılı için Bitcoin tahminleri yer aldı. Buna göre Bitcoin için taban rakam 10.000 dolar olacak. Lider kripto para biriminin ulaşması beklenen rakam ise 50.000 dolar. Öte yandan 2021 yılı Bitcoin için benimsenme bakımından da olumlu geçecek. Bunun altyapısı ise 2020 yılında hazırlandı. Yine rapora göre altın ve BTC’de teknik olarak sağlam boğa piyasaları yaşanacak, elinde Bitcoin tutanların sayısı artacak. 

2020 Evrimin Anahtarı

Raporda yer alan fikirlere göre 2020 yılı muhtemelen Bitcoin’in ana akım evriminin anahtarı olarak görülecek. Düzenlenmiş borsada işlem gören ürünlerde, vadeli işlemlerde açık faizde, kullanılan adreslerde ve kurumsal hazinelerden tahsislerde ve bazı milyarderlerin pazara yaptığı güçlü girişler ve kurumsal destekler BTC’nin yerini sağlamlaştırıyor.

Fiyatta Neler Yaşanacak?

Bilindiği üzere 2016 yılında günlük olarak çıkarılan BTC miktarının düşmesinin ardından 2017 yılında fiyatta yükseliş yaşandı. BEnzer durum daha önce de yaşanmıştı. Bu nedenle şu anki şartlarda yaşanan olumlu gelişmeler daha fazlasına işaret ediyor. 

Raporda ayrıca şu ifadeler kullanılıyor:

“Grafiğe göre 50.000 dolar bir direnç noktası. Ya da Bitcoin arzındaki %50’lik yeni düşüşle birlikte 1 trilyonluk piyasa değeri ile Aralık ayında oluşacak 350 milyon dolara yakın bir hedef.”

Yine rapora göre tarih, Bitcoin’in 300 milyar dolar yerine 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşmasının zaman meselesi olduğunu öne sürüyor. Artan talep, benimseme ve faiz, azalan arz karşısında kriptonun seyrinde kalacağını gösteriyor.

Altın ve Bitcoin’de Durum Ne Olacak?

Altın ve Bitcoin’de  temelde, teknik olarak sağlam boğa piyasaları görünüyor. Negatif oranlara ve niceliksel genişlemeye bağlı dünya para birimlerinin birçoğunun kalıcı doğası, bize göre altın ve Bitcoin için sağlam temeller sağlıyor. Altın, zaman içinde tüm para birimlerinin sağlam bir ölçüsüdür ve yükselmeye devam etmelidir. Bitcoin ise dijital çağın rakibi.

2020’de arzın tekrar yarıya indirilmesinden bu yana zincir içi göstergeler ve Bitcoin’in fiyat ilerlemesi, kriptonun değerlenme eğilimini destekleyerek arzın önemli ölçüde kısıtlandığını gösteriyor. Yeni kripto paraların yıllık madenciliği ilk kez arzın %2’sinin altına düşecek ve uzun vadeli “hodler”lar 2016’nın fiyat toparlanmasına kıyasla satış konusunda daha isteksiz görünüyor. Kısacası BTC’yi elinde tutanlar rapora göre tutmaya devam edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner