Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Panik Satışlar Fiyatı Baskılıyor

Bitcoin'in (BTC) fiyatı arka arkaya tekrarlanan testlerin ardından önce 9.

Bitcoin Düşüş

Bitcoin’in (BTC) fiyatı arka arkaya tekrarlanan testlerin ardından önce 9.500 dolar, ardından 9.350 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerilemenin hemen ardından ise 1 dakika içerisinde 41 milyon dolar değerinde BTC satışı gerçekleşti. Bitcoin’de yaşanan bu düşüşler, fiyatın geri çekilmesi için bir başlangıç mı yoksa hızlı bir yükseliş için pozisyon alma mı, bu şimdilik bilinmiyor.

Bitcoin önce 10.000 dolar desteğini kırarak yukarı yönlü bir hareket etse de ancak bu hareketi çok uzun sürmedi ve geri çekilme ile birlikte önce 9.500 dolar seviyesini birkaç kez test etti. Daha sonra bu seviyeyi de kırarak aşağı yönlü bir hareket sergiledi. Şimdi herkesin aklında iki soru var; 2020 rallisi bitti mi ve Bitcoin’de düşüş trendi mi başladı?

Bugün olduğu gibi Bitcoin’den panik satışların devamını gelmesi durumunda ilerleyen günlerde en büyük kripto biriminde sert düşüşler görülebilir. En kötü senaryoda düşüş hedefleri 8.250 dolar ve 7.400 dolar seviyeleri. Bitcoin, 2018 yılında başlayan ve 2019’un başına kadar devam eden ayı piyasasının hemen ardından gördüğü 3.000 dolar seviyesini uzun zamandır görmedi ve görecek gibi de durmuyor. Uzmanlar 6.000 dolar seviyesinin görülmesinin de oldukça zor ihtimal olduğunu belirtiyorlar.

Kripto para uzmanlarının ortak görüşü, bu olumsuz havanın yaklaşan yarılanmanın ardından son bulacağı yönünde. Arz talep dengesinde fiyatlanan Bitcoin, yarılanma sonrası daha az bulunur hale gelecek ve beklentilerin gerçeğe dönüşmesi durumunda rekor tazeleyebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner