Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri Açısından da Rekor Kırdı!

Bitcoin (BTC), bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

bitcoin rekor

Bitcoin (BTC), bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Lider kripto para birimi bu seviyeyi aşarak tarihinde de bir rekor kırmış oldu. BTC ayrıca, bugün tarihte ilk kez 450 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmayı başardı.

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Anthony Pompliano, Twitter üzerinden Bitcoin’in 450 milyar dolara ulaşarak piyasa değeri açısından tarihte kendi adına bir ilki başardığını açıkladı. Pompliano, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin bugün tarihte ilk kez 450 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.”

Lider kripto para biriminin piyasa değeri CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 453 milyar dolardı.

BTC Birinci Sıraya Yerleşti

Bitcoin ayrıca Companies Market Cap verilerine göre piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük bankaları listesinde birinci sırada yer alıyor. BTC, bu birinciliği daha önce de haberini verdiğimiz üzere geçtiğimiz haftalarda kazanmıştı. Lider kripto para birimi o zamandan bu yana piyasa değeri açısından yaklaşık 30 milyar dolarlık bir artış yaşadı.Ekran Resmi 2020 12 25 21.55.37

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner