Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Piyasaları 6 Milyar Dolarlık Opsiyonların Sona Ermesi İçin Hazır

6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmelerinin sona ermesine çok az kaldı.

btc opsiyon

6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmelerinin sona ermesine çok az kaldı. Peki piyasalar buna nasıl tepki verecek?

Analistler, dakikalar sonra sona erecek olan 6 milyar dolarlık rekor opsiyonun, kısa vadeli satış baskısını ve piyasalarda oynaklığı artırabileceğini öne sürüyor. Deribit’te yer alan BTC opsiyonlarının süresi dolmak üzere. Türev veri platformu Bybt’a göre önceki vadeler spot piyasalarını etkiledi.

Bybt’den gelen veriler, açık faizin %90’ının Deribit türevleri platformu üzerinden geldiğini ve “max pain” seviyesinin 40 bin dolar olduğunu gösteriyor. Açık faiz, kapatılmamış ödenmemiş türev sözleşmelerinin toplam sayısını ifade eder. Max pain, opsiyon satıcılarının opsiyon alıcılarına en az miktarda borcu olacakları fiyattır.

“Max pain fiyatı, BTC’nin mevcut fiyatının 10.000’den fazla altında, bu satış baskısı olabileceğinin bir işareti.”

Bunun dışında analiz platformu Glassnode kurucu ortakları, Nisan ayı için fiyat beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti: “Bu cuma günü 6 milyar dolarlık opsiyon sözleşmelerinin süresi dolacak. Bitcoin fiyat beklentileri, nisan ayı için birçok yatırımcının yeni bahislerini 80.000 dolara koymasıyla yükseldi.”

Sektör analisti ve yatırımcı Ran Neuner, piyasada oynaklık ve kısa daralma bekliyor. Bu, temelde yatan temellerden ziyade açığa satış fazlası nedeniyle BTC’nin fiyatında etkin bir şekilde hızlı bir artış anlamına geliyor.

“6 milyar dolarlık vadeli işlemlerin vadesi doluyor ve Bitcoin zemini tuttu! Satıcılar 50 bin doları kıramadı ve bu nedenle short’ların parası kalmadı! Devasa alt pompa bekleyin.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner