Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Sıradaki Güncelleme Alonzo İçin Tarih Verdi

IOHK CEO'su ve Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Mary güncellemesinden sonra gerçekleşecek sıradaki güncelleme olan Alonzo için tarih verdi.

cardano ada kurucusu hoskinson siradaki guncelleme alonzo icin tarih verdi

IOHK CEO’su ve Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Mary güncellemesinden sonra gerçekleşecek sıradaki güncelleme olan Alonzo için tarih verdi. Buna göre, Cardano’ya akıllı sözleşmeleri getirecek olan Alonzo güncellemesinin Ağustos ayında hayata geçirilmesi planlanıyor.

Ekip tarafından sunulan yol haritasına göre Alonzo test ağı, bir ay kadar erken bir süre sonra yayına girebilir. Böylece geliştiriciler akıllı sözleşmeleri ilk kez test ağına yerleştirmiş olacaklar. Kod dondurma faaliyeti için Haziran ayı işaret edilirken, Alonzo’nun tümüyle faaliyete geçeceği tarih olarak Ağustos ayına dikkat çekildi.

Ağustos ayında gerçekleşmesi planlanan Alonzo’dan hemen sonra bir dizi yeni uygulama hayata geçirilebilir.

Cardano geliştiricileri, token’ları swap’lemeyi sağlayan Plutus programlama dilinde yazılmış bir uygulamanın sunumunu halihazırda gerçekleştirdiler. Bu, potansiyel olarak Uniswap gibi Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsalara bir rakip olarak ortaya çıkabilir.

Goguen’e Giden Son Adım

Cardano, geçtiğimiz birkaç ay içinde iki güncelleme bir diğer deyişle Hard Fork Combinator (HFC) etkinliği gerçekleştirdi. İlk protokol güncellemesi, Aralık ayında kilitlemeye izin veren Allegra hard fork’u olarak gerçekleşti. İkincisi, Mart ayında yerel varlıkları blokzincirine getiren Mary hard fork’uydu. Alonzo, Cardano’nun Goguen dönemine girmesine izin verecek son adımı temsil ediyor.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner