Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Rekor Kırarken Borsalara On Milyonlarca Dolarlık Para Girişi Oldu

Bitcoin (BTC), yükselişine kısa bir ara vermiş ve yatırımcıları korkutmuştu.

bitcoin btc rekor kirarken borsalara on milyonlarda dolarlik para girisi oldu

Bitcoin (BTC), yükselişine kısa bir ara vermiş ve yatırımcıları korkutmuştu. Lider kripto para birimi bugün itibariyle yükselişini kaldığı yerden devam ettirerek, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Bitcoin, yayın saati itibariyle CoinMarketCap verilerine göre 19.457 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC rekor tazelerken, dikkat çeken bir diğer konu da borsalara giriş yapan para miktarı oldu.

Whale Alert’in verilerine göre son saatlerde kripto para borsalarına yüklü miktarda para girişi gerçekleşti. İzleme botuna göre Binance, Huobi ve Bitfinex başta olmak üzere birçok kripto para borsasına ciddi bir USDT akışı yaşandı.

Kripto para topluluğundan birçok isim bu haberlere büyük bir yükselişin habercisi olarak bakıyor. Haberlere yapılan yorumlara bakıldığı zaman kripto para yatırımcılarının 30.000 doları beklediğini görüyoruz.

Whale Alert’in bazı takipçileri ise bu para akışını FOMO olarak yorumluyor.

Önemli Bir Direnç Aşıldı

Birçok analist, 19.500 dolar seviyesinin önemli bir direnç olduğunu ve aşılması halinde yeni yüksek seviyelerin gelebileceğini ifade etmişti.

Analist Dr. Hardfork, Telegram’dan yaptığı açıklamada Bitcoin’deki hedeflerinin 19.980 ve 21.000, stop 18.800 dolar olduğunu ifade etti.

Bir diğer yerli analist Kamile U. ise BTC’de fiyat hareketinin güzel olduğunu söyledi. Kamile U, BTC henüz rekor kırmadan önce şu ifadeleri kullanmıştı: “#BTC güzel gidiyor. 19.497 üzeri mum kapanışları gelirse 19.987 ve 21.600 dirençlerini görebiliriz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner