Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Sahne Artık Boğaların!

Bitcoin (BTC) yatırımcıları nefeslerini tuttu ve aylık kapanışı bekliyor.

Binance CEO’su Ayıları Kovdu Bitcoin’de BTC Boğaların Hâkimiyeti Bekleniyor

Bitcoin (BTC) yatırımcıları nefeslerini tuttu ve aylık kapanışı bekliyor. Çünkü aylık mum kapanışı resmi olarak boğa trendinin habercisi olarak görülüyor.

Bitcoin (BTC) İçin 9.250 Seviyesi Önemli

Trader Josh Rager’e göre, 9.250 dolar seviyesinin üzerinde aylık mum kapanışı gerçekleşecek olursa Bitcoin’in (BTC) fiyatı için ekstra bir yükseliş söz konusu olacak.

Rager, böyle bir durumda BTC’nin kolayca 10.000 dolara kadar çıkabileceğini belirterek, Bitcoin’in geçen seneki zirvesi olan 14.000 doları test edebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin (BTC) Ayıların Elinden Kurtuldu

Bu arada, keskin gözlü ekonomist Raoul Pal, Bitcoin’in ters baş ve omuz modelinden ayrıldığını fark etti. Bu formasyonun zayıf bir sağ omuza sahip olması, Bitcoin boğalarının daha güçlü bir yükseliş sağlayabilecekleri anlamına geliyor.

Sağ omuz, alıcılar fiyatı agresif bir şekilde yükselttiğinde oluşur. Fiyat direnç çizgisinin üzerine çıkması durumunda model geçersiz hale gelir.

Her şeyden önce, BTC, son yedi aydır boğaları kontrol eden büyük bir düşme kamasından kurutulmuş durumda, bu da şu anda piyasanın ayıların kontrolünden çıktığını gösteriyor.

“Bitcoin Ayılarını Dikkate Alınmamalı”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in (BTC) fiyatının tekrar 9.000 doların üzerine çıkmasının ardından BTC’nin 5.000 dolara düşmesini öngören analizlerin korkunç derecede yanlış olduğunu ve bundan sonra da dikkate alınmaması gerektiğini söyledi. Ayrıca “10.000 doların altındayken BTC satan kendisini tokatlasın” beyanına atıfta bulundu.

Ek olarak CZ, Bitcoin’in yıl sonuna kadar herhangi bir çöküş yaşamadan Kasım ayında 16.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner