Yükleniyor...

Analistlere Göre Ripple’ın (XRP) Fiyatı Çok Yakında %100’ün Üzerinde Artabilir

Ripple (XRP), 2019'da iyi bir performans sergileyemedi ve hatta yılı yüzde 50 değer kaybıyla kapattı.

ripple analiz

Ripple (XRP), 2019’da iyi bir performans sergileyemedi ve hatta yılı yüzde 50 değer kaybıyla kapattı. Buna rağmen bazı analistler dijital varlığın çok yakında güç kazanarak yükselişe geçeceğinden emin gözüküyor.

“Ripple (XRP) Hızlı Bir Yükselişe Hazırlanıyor”

Popüler analistlerden TradingShot, yakın zaman önce paylaştığı TradingView grafiğinde, XRP’nin patlamaya hazır olduğunu gösteren ciddi teknik işaretler olduğunu söyledi ve işaretleri şu şekilde sıraladı:

  • Haftalık grafikte Hareketli Ortalama Yakınsaması (MACD) yükselişe geçti,
  • 50 haftalık ve 100 haftalık basit hareketli ortalamalar (MA) önümüzdeki aylarda Golden Cross oluşumu için hazırlanıyor,
  • 0,786 Fibonacci düzelmesi (Yüksek Uçuculuk bölgesinin altı) oluştu.

CoinTelegraph yazarlarından, kripto para analisti Michael Van De Poppe, geçtiğimiz günlerde XRP’nin yüzde 175 oranında yükseleceğini öne sürdü. Poppe ayrıca XRP’nin şu anki fiyat hareketinin Aralık 2015 ve Ocak 2016 tarihlerinde görülen dip desene çok benzediğini ve XRP’nin aynı deseni takip etmeye devam etmesinin büyük bir artışa sebep olacağını düşünüyor.

Yükseliş İçin Anahtar Seviyesinin Üzerinde Kapanış Gerekiyor

Öte yandan bir başka kripto para analisti CryptoDude, kısa süre önce Twitter hesabından açıklama yaptı ve XRP’nin şu için yükselmesinin zor olduğunu söyledi.

İddialarını desteklemek için aylık XRP/USD grafiğini analiz etti ve varlığın fiyat geçmişinin son iki ila üç yıl boyunca kesinlikle gerekli olan kilit direncin çok altında kaldığını belirtti. Dahası, neredeyse direnç seviyesi de etki göstermedi bu da XRP için ayı trendinin değişmediğini anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner