Yükleniyor...

Bitcoin Meşalesi Beşinci Kez Çalındı!

Bu hafta, Lightning Network (LN), “Bitcoin Meşalesi” konseptini yeniden denemenin zamanı geldiğine karar verdi.

Bitcoin Meşalesi Yine Çalındı 1

Bu hafta, Lightning Network (LN), “Bitcoin Meşalesi” konseptini yeniden denemenin zamanı geldiğine karar verdi. Orijinal meşale gibi, Lightning Meşalesi 2.0 da zaten tüm dünyayı dolaştı. Bugüne kadar, meşale dört günden fazla bir süre içinde 40’ın üzerinde bölgedeydi. Bitcoin Meşalesi, ikinci seferinde şimdiden 5 kere çalındı.

Meşale dediğimiz şey Bitcoin destekçilerinden birisi olan Hodlonaut tarafından başlatılan bir oyunu simgeliyor. Bu dijital oyunda her bir meşale taşıyıcısı, Lightning Network’ü kullanarak az miktarlarda Bitcoin (BTC) gönderimi yapıyor. Bu oyunda temel kural, meşale başkasına teslim edilirken ödemeye daha fazla para eklemek. Yani LN kullanılarak gönderilen BTC miktarları her seferinde artıyor ve bu da bir meşale gibi elden ele Bitcoin’lerin geçmesini sağlıyor.

Bitcoin Meşalesi 2020

Bitcoin Meşalesi, 2019 yılında çok başarılı olmuştu. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey bile bu oyuna katılım sağlamıştı. Peki meşale nasıl çalınıyor?

Bitcoin meşalesinin gönderildiği en son kişi, bu bilgiyi kimseye söylemiyor ve kendisine saklıyor. Yani toplanan miktarlar cebe atılmış oluyor. Şu ana kadar 5 kişi meşaleyi çaldı. Etkinliğin amacı Lightning Network kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve kullanımı arttırmak. Konuyla alakalı açıklama yapan oyunun mimarı @hodlonaut, dördüncü hırsızlık vakasından sonra şunları söyledi:

“# LNTrustChain2 meşalesi dördüncü kez çalındı ​​… Ve dördüncü kez meşaleyi hırsıza gönderen kişi ödemeyi kendi cebinden yaptı. Meşalenin söndürülmesi zor ama kullanıcılar BTC yollarken daha dikkatli olmalı.”

Hodlonaut son olarak, Bitcoin Meşalesi oyunu hakkında güncellemelerini paylaştı:

  • 9 gün
  • 51 ülke
  • 148 katılımcı
  • 1.63M sats meşale değeri
  • Toplam 1.28 BTC işlem görüyo
  • 5 hırsız

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner