Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 9 Bin Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 bin doları aştı.

Bitcoin BTC 9 Bin Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 bin doları aştı. Bitcoin tıpkı dünkü gibi yine sabaha karşı harekete geçti ve yükselmeye başladı. Dünkü haberimizde analistlerin BTC için 200 günlük hareketli ortalama seviyesini geçmesini ve bu adımdan sonra yükselmesini beklediklerini ifade etmiştik. BTC bu seviyeyi geçerek 9 bin doların üstüne çıkmayı da başardı. Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre şu an 9 bin 17 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin Direnç Noktasını Kırdı

Bazı analistler BTC’nin direnç noktasını kırmasıyla 9 bin dolar seviyesinin üstüne çıkmasını an meselesi olarak görüyordu. Örneğin Crypto Michaël, BTC’nin 8 bin 800 doları aşması halinde 9 binin üzerine doğru yükseleceğini ifade etmişti.

Bazı analistler ise bu durumun şaşırtıcı olmadığını ve yakın zamanda tekrar bir düşüş yaşanabileceğini belirtti.

Neden Yükseliyor?

Bitcoin’in yükselmesine ilişkin birçok yorum mevcut. Bunlar arasında en ilgi çekeni ise coronavirüs konusu. Sosyal medyada birçok kripto para kullanıcısı bu durumun Bitcoin ve altın gibi yatırım araçlarında artışa sebep olduğunu ifade ediyor. İnsanların salgından korkarak BTC’ye yatırım yaptığını dile getiren isimler çok. Bununla beraber virüs ortaya çıktığından beri Çin borsası zarar görmeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner