Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Son 2 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi, Schiff Düşüşün Devam Edeceğini Söyledi

Bitcoin yaklaşık son 2 haftalık süreçte en düşük seviyesine geriledi.

bitcoin dusus

Bitcoin yaklaşık son 2 haftalık süreçte en düşük seviyesine geriledi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviye olan 32.418 dolara geriledi. Lider kripto para, Mayıs ayında şimdiye kadarki en büyük üçüncü aylık kaybını yaşadıktan sonra toparlanmak için mücadele ediyor.

En son düşüş, ABD’li müfettişlerin Colonial Pipeline bilgisayar korsanlarına ödenen 2.3 milyon dolarlık Bitcoin’i ele geçirmesinden sonra geldi. Michigan Üniversitesi’nde ekonomi ve kamu politikası profesörü olan Justin Wolfers, haberlerin Bitcoin’in kullanım durumlarının sayısını daha da azalttığını söyledi:

“Hükümetin siber suçluların çevrim içi cüzdanlarından Bitcoin’i nasıl alacağını bulduğuna dair haberler, kesinlikle Bitcoin kullanım durumlarını daha da azaltıyor.”

Ancak Galaxy Digital’den araştırma başkanı Alex Thorn, haksız bir biçimde elde edilen fonların bir cezai el koyma emrine uymaya istekli bir ticaret masasına veya bir kripto para borsasına aktarıldığını iddia ediyor. Bu, Bitcoin’in bir güvenlik açığına sahip olduğuna dair bir kanıt olmadığı anlamına gelir.

Bitcoin Düşüş Yaşıyor

Eski Başkan Donald Trump, Fox Business röportajında ​​Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi ve bu kripto para birimi için başka bir olası ters rüzgar haline geldi.

Altın savunucularından Peter Schiff, sert bir tweet’te, Bitcoin’in yeni bir zirve yapamaması durumunda çöküşünün devam edeceğine ve nihayetinde 10.000 doların altına düşeceğine inanıyor.

Schiff, “Uzun vadeli bir #Bitcoin grafiğine objektif bir bakış Bitcoin’in yeni bir zirve yapmadan önce fiyatın muhtemelen çizdiğim alt sarı çizgilerin yakınında çökeceği sonucuna varmasına yol açar. Aşağıya doğru uzun bir yol var, oraya ulaşmak uzun sürmeyecek. HODL yaparken iyi eğlenceler!” ifadelerini kullandı.

Bitcoin 19 Mayıs’ta 30.000 dolara düştü ve ardından 23 Mayıs’ta 31.144 dolara yükseldi ve kısa süreli bir rahatlama rallisi ile beraber 40.992 dolara çıktı. O zamandan bu yana BTC, 40.000 doların üzerinde kalmak için mücadele veriyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 32.800 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner