Yükleniyor...

Çin, Blockchain Gelişimini Teşvik Etmek İçin Üst Düzey Yönergeler Belirliyor

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, ülkedeki blockchain gelişimini teşvik etmeye adanmış üst düzey yönergeler belirledi.

cin blockchain

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, ülkedeki blockchain gelişimini teşvik etmeye adanmış üst düzey yönergeler belirledi.

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT), Merkezi Siber Uzay İşleri Komisyonu ile birlikte “blockchain teknolojisi uygulamalarını ve endüstriyel gelişimi hızlandırmak” maksadıyla yeni yönergeler yayınladı.

Yönergeler, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Dijital Çin stratejisinin bir parçası olarak ülke ekonomisinin farklı sektörlerini güçlendirebilecek blockchain şirketleri ve uygulamaları oluşturmak için uzun vadeli yeni hedefler ortaya koyuyor.

MIIT’in yönergeleri kapsamındaki kritik görevler arasında, kamu hizmetlerini iyileştirmek için blok zinciri teknolojisini uygulamak, dijital fikri mülkiyetleri korumak ve hükümet veri paylaşımı ve şeffaflığı artırmak yer alıyor.

Yerel yönetimler, yönergelerin uygulanması için hem siyasi olarak hem de ekonomik olarak destek verecek. Bu destekler arasında blockchain endüstri parkları inşa etmek, blockchain girişimleri için vergi avantajları sağlamak ve blockchain teknolojisi alanındaki yetenekleri teşvik etmek için finansman sağlamak yer alıyor.

Blockchain Bir Kripto Değil

Çin “Blockchain’e evet kriptoya hayır” anlatısını yeniden şekillendiriyor gibi görünüyor. Yönergelerin, hükümet komitesi toplantısında Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerini çökertmekle ilgili yakın zamanda yapılan bir yorumun ardından gelmesi dikkat çekti.

İki düzineden fazla kripto fenomeni ve blokchain medya kuruluşu, söylentilerin ardından Çin sosyal medyası Weibo’daki hesaplarını askıya almıştı. Askıya alınan hesapların çoğu, Bitcoin, BTC veya kripto para gibi terimleri içeriyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner