Yükleniyor...

Donald Trump’tan Bitcoin (BTC) Eleştirisi

ABD eski Başkanı Donald Trump, Fox Business'tan Stuart Varney ile bugün yaptığı röportajda kripto para karşıtı duruşunu tekrarladı ve Bitcoin'i "dolandırıcılık" olarak niteledi:

trump bitcoin

ABD eski Başkanı Donald Trump, Fox Business’tan Stuart Varney ile bugün yaptığı röportajda kripto para karşıtı duruşunu tekrarladı ve Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak niteledi:

“Bitcoin bir dolandırıcılık bir aldatma gibi görünüyor. Biliyorsunuz, bizim zamanımızda 6000 dolardı (çok daha düşük). Sevmiyorum çünkü BTC de dolar ile rekabet eden başka bir para birimi.”

Trump ayrıca ABD dolarının dünyanın para birimi olması gerektiğini iddia etti:

“Benim düşünceme göre dünyanın para birimi dolar olmalı ve dünyanın tüm Bitcoin’lerine sahip olmamız gerektiğini de düşünmüyorum.”

“Yüksek Düzeyde Düzenleme Gerekiyor”

Trump kripto para birimlerinin daha fazla düzenlenmesi için çağrıda bulundu:

“Bunlar için çok çok yüksek düzeyde düzenlemeleri gerektiğini düşünüyorum.”

Bu, eski başkanın kripto para birimlerine ilk eleştirisi değil. Temmuz 2019’da Trump, Bitcoin hayranı olmadığını tweet atarken, Facebook bağlantılı Libra kripto para birimi projesini de eleştirmişti. Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından kaleme alınan bir kitaba göre, Trump ayrıca Hazine eski Bakanı Steven Mnuchin’e Bitcoin’in peşinden gitmesini bizzat söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner