Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Gerilerken, 300 Milyon Dolar Tasfiye Oldu

Bitcoin (BTC), son 1 saatte sert bir düşüş yaşayarak 55.

Bitcoin (BTC), son 1 saatte sert bir düşüş yaşayarak 55.000 doların altına geriledi. Kripto para biriminin bu düşüşüyle beraber tasfiyeler saatlik ölçekte 300 milyon doların üzerine fırladı ve piyasanın geri kalanı da kırmızı alana döndü.

Bitcoin sadece birkaç saat içinde birkaç bin dolar düşerek altı haftanın en düşük seviyesi olan 55.000 doların altına geriledi. Kripto para piyasasının çoğu daha da ciddi bir çöküş yaşadı. Saatlik tasfiyeler 300 milyon doları aştı.

Lider kripto para birimi dün, günlerdir ilk kez 59.000 doları aşarak 60.000 doları hedeflemişti. Ancak önceki birkaç denemede olduğu gibi, bu seviye aşılamadı. Tam tersine BTC, 58.000 dolara geri döndü. Ancak mutasyona uğramış yeni bir COVID-19 varyantı hakkında raporlar ortaya çıkmaya başladıkça, varlığın fiyatı düşmeye başladı.

Sadece bir saat içinde, Bitcoin 3000 dolardan fazla değer kaybetti ve 13 Ekim’den bu yana ilk kez 55.000 doların altına düştü. Dijital varlık piyasasının geri kalanıyla ilgili durum, daha kötü olmasa da oldukça benzer. Ethereum, günlük %5’lik bir düşüş olan 4100 dolara geriledi. Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, CRO, Litecoin ve Ripple, 24 saat içinde %9 ila %15 arasında daha da önemli miktarda değer kaybetti.

Beklendiği gibi, bu artan oynaklık kaldıraçlı traderlar için sorun yarattı. Zincir üstü veriler, tasfiyelerin bir saatte 300 milyon doları, günlük ölçekte ise 600 milyon doları aştığını gösteriyor. Bybit’te gerçekleşen en büyük tek tasfiye emri. 12 milyon dolar değerindeydi ve ikinci en büyük kripto para olan ETH’yi içeriyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner