Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Topluluğu Profil Fotoğraflarına Neden Lazer Gözler Koyuyor?

#LaserRayUntil100K akımı dört gün önce başladı ve hızla yayılıyor.

bitcoin btc toplulugu neden profil fotograflarina lazer gozler koyuyor 2

#LaserRayUntil100K akımı dört gün önce başladı ve hızla yayılıyor.

CEO’su olduğu Tesla’nın bu yılın başlarında Bitcoin (BTC) satın almasının ardından Elon Musk, Twitter profil resmini parlayan kırmızı gözleri ve arka planında Bitcoin olan bir anime karakterinin yer aldığı bir fotoğraf ile değiştirerek ilginç bir akıma katıldı.

Bir Bitcoin destekçisi olan ABD’li senatör Cynthia Lummis de profil fotoğrafına kırmızı lazer gözler ekleyen ünlü isimler arasında yer aldı. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da parlak kırmızı gözler ile Bitcoin savunucuları arasına katıldılar.

Kripto Para Topluluğu Neden Lazer Gözler Koyuyor?

Bitcoin savunucuları, Bitcoin’in arka arkaya getirdiği rekorların ardından, Bitcoin’in gücüne dikkat çekmek üzere profil fotoğraflarını lazer gözlerle değiştirmeye başladı. Bitcoin destekçileri, bu lazer gözlü fotoğrafları Bitcoin 100.000 dolara ulaşıncaya kadar profillerinde tutmaya devam edecek.

Her şey 15 Şubat’ta kripto para podcast sunucusu Greg Zaj’ın Bitcoin’e atıfta bulunarak “#LaserRayUntil100K” tweet’ini atmasıyla başladı. Akım daha sonra hızla yayıldı ve Saylor ve Musk gibi alanın önde gelen isimlerine kadar yayıldı.

3iQ’nun Bitcoin fonunun kurulmasına yardım eden bir isim olan Magdalena Gronowska, akım hakında şunları söyledi:

”#LaserRayUntil100K, Bitcoin’in yakın olan 100.000 dolarlık zirvesini kutlamak için bir araya gelen Bitcoin savunucularıdır.”

Bitcoin 100.000 dolara ulaşıncaya kadar, lazer gözlerini Twitter profil resminde tutup tutmayacağı sorulduğunda ise “birkaç ay için evet” yanıtını verdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yılın başından bu yana %91 arttığı göz önüne alındığında bu biraz daha uzun sürebilir.

Peki Neden Lazer Gözler Seçildi?

Kripto para birimi düşünce kuruluşu Coin Center iletişim başkanı Neeraj Agrawal, akımın simgesi olan lazer gözleri şu şekilde açıkladı:

“Bu harekete geçmek ve güç seviyesinin artması anlamına geliyor. Bir filmde bir karakterin gözlerinin ne zaman parladığını düşünün.”

Know Your Meme adlı internet sitesine göre, parlayan gözlü karakterlerin TV kinayesi ilk kez Mass Effect 2 video oyununun 2010’da piyasaya sürülmesinden sonra yaygın olarak kullanıldı. Oyundaki düşmanların gözleri başka bir varlık tarafından kontrol edildiklerinde sarı renkte parlar. İnsanlar photoshop’un başına geçti doğrudan kontrolü üstlenerek yeni bir akım başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner