Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden Sadece %13 Oranında Uzakta!

Bitcoin, 57 bin doları aşma yolundayken, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.

bitcoin 1

Bitcoin, 57 bin doları aşma yolundayken, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.804 dolardan sadece %13 oranında uzakta. BTC, yazının yazıldığı sırada 56.600 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin (BTC), hafta sonu stabilizasyonunun ardından Pazartesi günü tırmanışa geçti. Önde gelen kripto para birimi geçen hafta Çarşamba günü 55.000 doların üzerine çıktı ve o zamandan beri bu seviyede kaldı.

Bu fiyat artışları, Bitcoin’in Temmuz sonunda geçici olarak 30.000 doların altına düşmesinden sonra geldi. Bitcoin şu anda 14 Nisan 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 doladan 8000 dolar civarında uzak.

Coingecko’ya göre BTC, son 24 saatte %2.5, son 7 günde ise %17 oranında artış gördü. Önde gelen kripto trader’ı Michael van de Poppe’a göre Bitcoin için boğa koşusu, 61.000 dolar ve ötesinde görülecek.

Facebook ve Tesla’nın Önünde

Gerçekten de, son zamanlarda BTC’yi çevreleyen çok sayıda olumlu olay yaşandı. Dijital varlığın toplam piyasa değeri, sermayesi 928 milyar dolar olan Facebook (NASDAQ: FB) ve 795 milyar dolar değerindeki Tesla (NASDAQ: TSLA) gibi şirketleri geçerek 1 trilyon doları aştı.

Dahası, Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonları (ETF’ler) için bir başvuru şu anda SEC tarafından onaylanmayı bekliyor. Kripto para topluluğu ve bazı uzmanlar, 2021’de bir Bitcoin ETF’inin onaylanmasını bekliyor. Bu da piyasaya olumlu yansıyor. Bitcoin vadeli ETF’lerine yatırım yapmak, yatırımcıların doğrudan herhangi bir Bitcoin’e sahip olmak zorunda kalmadan önde gelen kripto para birimine yatırım yapmalarını sağlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner