Çin'in Ulusal Blokzinciri Hizmet Ağı (BSN) Türkiye ve Özbekistan'a Genişliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Çin’in Ulusal Blokzinciri Hizmet Ağı (BSN) Türkiye ve Özbekistan’a Genişliyor

Çin’in Ulusal Blokzinciri Hizmet Ağı (BSN) Türkiye ve Özbekistan’a genişliyor.

cinin ulusal blokzinciri hizmet agi bsn turkiye ve ozbekistana genisliyor

Çin’in Ulusal Blokzinciri Hizmet Ağı (BSN) Türkiye ve Özbekistan’a genişliyor. 

BSN, denizaşırı ülkelerde daha fazla portal kurarak uluslararası etkileşim yönünde bir adım daha atıyor. BSN’nin arkasındaki şirket olan  Red Date Technology, Türkiye ve Özbekistan’da üçüncü ve dördüncü portallarını başlatmak üzere çalıştığını duyurdu. Söz konusu portalların Aralık ayı sonunda başlaması planlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Portallar, birlikte çalışabilirliğin söz konusu olduğu ortamlarda blokzinciri uygulamaları geliştirmek için daha uygun maliyetli çözümler sunmayı amaçlıyor. Son portallar ise bunu Türkiye ve Özbekistan’da blokzinciri hizmetlerinin geliştirilmesi için bir platform sağlama özelinde gerçekleştirecek.

BSN, birçok blokzinciri ve bulut hizmeti tarafından destekleniyor. Ağ, Ethereum, Algorand, EOS, Polkadot, NEO, Tezos, Oasis, Hyperledger Fabric, ConsenSys Quorum ve Corda gibi zincirleri ve Amazon Web Services, Google ve Microsoft Azure gibi bulut hizmetlerini entegre etmiş durumda. 

Red Date Technology CEO’su ve BSN Development Association’ın yönetici direktörü Yifan He, Türkiye’nin jeopolitik konumuna vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye uzun süredir Asya ve Avrupa arasında bir köprü rolü oynuyor ve bu nedenle Asya dışındaki ilk BSN portalının orada açılması uygun.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x