Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Aylık Kapanışa Yaklaşırken Yatırımcılarını Şaşırtabilir

Yakından takip edilen bir trader ve kripto para analisti, yatırımcıların Bitcoin'in son fiyat hareketine içgüdüsel tepkisinin yanlış olabileceğini, zira en iyi kripto para biriminin aylık kapanışına yaklaştığını söylüyor.

Bitcoin BTC ve Ethereum ETH Aylik Kapanisa Yaklasirken Yatirimcilarini Sasirtabilir

Yakından takip edilen bir trader ve kripto para analisti, yatırımcıların Bitcoin’in son fiyat hareketine içgüdüsel tepkisinin yanlış olabileceğini, zira en iyi kripto para biriminin aylık kapanışına yaklaştığını söylüyor.

Twitter hesabından attığı bir  tweet’te DonAlt , BTC için geçerli olan düşüş hissinin yersiz olduğunu söyledi:

“10.000 $ ‘ın üzerinde nötr veya negatif yatırımcı hissini, yani düşüş hissini görmek çok ama çok tuhaf. Bunun daha önce olduğu bir zamanı hatırlayabileceğimi sanmıyorum.”

Trader, son BTC geri çekilmesinin aslında güçlü bir yükseliş sinyali olduğunu açıklıyor.

“Şu anda, önümüzdeki birkaç gün içinde sorun olmadığı sürece, destek için basit bir yeniden test gerçekleşecek gibi görünüyor, bu da genellikle yükselişe neden oluyor.”

Bitcoin Daha İyi Performans Gösterecek

Trader ayrıca, lider kripto para biriminin S&P 500 ve altın gibi geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini vurguluyor.

“S&P 500 ve altın küçük bir sıçrama yaptı, BTC ise çok büyük bir sıçrama yaptı. Bu durum bize gücün nerede olduğunu gösteriyor (Bitcoin çok daha iyi performans gösterecektir).”

Ethereum’dan Şaşırtıcı Hamle

Kripto para analisti, Ethereum’u (ETH) da yakından takip ediyor. İkinci en büyük kripto para birimi son zamanlarda büyük bir teknik çöküş yaşarken, son birkaç gündeki dayanıklılığının daha kısa vadede nereye gittiğini tahmin etmeyi zorlaştırdığını söylüyor.

“ETH’nin gücüne gerçekten şaşırdım. Beklediğim aşağı yönlü hareket tamamlandı, ancak tamamen çökmedi ve hızlı bir şekilde alıcı buldu. Bu ya boyun çizgisi yeniden testi idi ya da aşağı doğru hareketin tamamı bir sarsıntıydı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner