Yükleniyor...

Bu Token’ı Elinde Bulunduranlar Dikkat: KuCoin Borsası Saldırganları Satış Yapmaya Başladı

Daha önce bildirdiğimiz üzere, Kucoin borsasına yapılan siber saldırının sonuçları yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.

Bu Tokeni Elinde Bulunduranlar Dikkat KuCoin Borsasi Saldirganlari Satis Yapmaya Basladi

Daha önce bildirdiğimiz üzere, Kucoin borsasına yapılan siber saldırının sonuçları yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Farklı Twitter hesaplarından bildirildiği üzere; Kucoin’den ele geçirilen paralar Ethereum’a aktarılmaya başladı.

153 milyon dolarlık ETH ve ERC-20 token’larının çalındığı borsada, toplamda 200 milyon dolar değerinde kayıp olduğu bildirildi. TheBlock genel direktörü Larry Cermak’ın Twitter hesabında paylaştığı bilgilere göre; Kucoin saldırganları işe yaramayan coin’lerden (shitcoin) Ethereum’a aktarım yapmaya başladı. Cermak şunları söyledi:

“Görünüşe göre KuCoin hacker’ı Uniswap’i shitcoin’den ETH’ye değiştirmek için kullanmaya başladı. Saldırganlar bu eylemlerine OCEAN ile başladı. Bu, Uniswap’in bir hacklenmeden sonra ilk kez kullanılmasıdır.

Adımlar:

1. 0xeb …. c23 – 0x1c … 814 – 0x9e … E6b
2. 0x9e … E6b şimdi 9 tx’lerde OCEAN’ı ETH’ye yavaşça aktarıyor.”

Bu açıklamaları takriben başka bir kullanıcı da Kucoin olayının ardındaki gizemi gözler önüne serdi:

“Kucoin borsasının hacker’ı 150.000.000 $ ‘ı aklamaya başladı.

Uniswap aracılığıyla $ OCEAN’ını ETH ile değiştirmeye başladı.

Fiyatı bir saatten daha kısa bir sürede yaklaşık %4 oranında aşağı çekti ve bu oran yavaşlamıyor gibi görünüyor.

Bu token düşük likidite nedeniyle, sert bir şekilde çökecek.”

İşlemler OCEAN adlı token ile yapıldığından; protokol yöneticileri de Twitter hesabından yaptıkları duyuru ile yaşanan olaya çözüm aradıklarını bildrdiler:

“25/26 Eylül’de KuCoin borsasından 150 milyon dolar değerinde token çalındı ​​ve hırsızlığın bir parçası olarak 8,6 milyon dolardan fazla değerde 21 milyon OCEAN alındı. Dünden beri buna bir çözüm bulmak için çalışıyoruz ve KuCoin ile sürekli istişare ediyoruz.

Ocean token sahiplerini korumaya yönelik ilk işlem olarak, OCEAN sözleşmesini duraklattık. Önümüzdeki saatlerde topluluğu daha fazla bilgi ile güncelleyeceğiz.

Desteğiniz için teşekkürler.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner