Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Düşerken, Bu Altcoin %40 Yükseldi

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) yatırımcıları şu sıra pek mutlu değil fakat Celo (CELO) yatırımcıları harika günler yaşıyor.

celo

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) yatırımcıları şu sıra pek mutlu değil fakat Celo (CELO) yatırımcıları harika günler yaşıyor.

Coinbase’de listelenen (ve yaygın olarak tanıtılan) kripto para, CoinGecko’ya göre geçtiğimiz gün yaklaşık %42 artarak 4.30 dolara yükseldi. Kripto para biriminin ATH’si ise 18 Mayıs 2021’de ulaştığı 7.32 dolardı.

Bu arada, Bitcoin son 24 saatte %7 ve son 7 günde %14 düştü; Ethereum ise %6.6 ve %21 oranlarında düşüş yaşadı. Peki kripto para piyasası kötü durumdayken Celo neden artıyor? Birkaç büyük hamle Celo’nun yükselişini açıklayabilir.

Dün, kripto para dostu tarayıcı Opera, tarayıcısının kripto para cüzdanına Celo stablecoin’lerini ve CELO’nun kendisini ekledi. Opera’nın kullanıcı sayısı Google Chrome ve Apple’ın Safari tarayıcısıyla civarlarda olmadığından aslında bu tek başına çok büyük bir haber değil. Opera haberinin ardından dün, Celo Euro’ya destek ekleyen kurumsal kripto para ticaret platformu Anchorage Digital’den bir güzel haber daha geldi. Euro stablecoin de bu haftanın başlarında KuCoin’de listelendi.

Yine önceki gün, Andreessen Horowitz’in kripto kanadı A16z, Celo ağı için doğrulayıcı olarak Deutsche Telekom’un bir yan kuruluşunu seçti.

Tüm bu olumlu gelişmeler sayesinde piyasa düşerken CELO’da yükseliş yaşandı. Celo yazının yazıldığı sırada 4.30 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner