Yükleniyor...

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs’ten Bitcoin (BTC) Açıklaması

CoinShares CSO'su Meltem Demirörs, kripto para piyasasının mevcut çöküşünü "paper hands" (kağıt elleri) ortadan kaldıracak bir düzeltme olarak görüyor.

demirors

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, kripto para piyasasının mevcut çöküşünü “paper hands” (kağıt elleri) ortadan kaldıracak bir düzeltme olarak görüyor.

Demirörs, devam eden kripto düşüşünün yatırımcıları “paper hands” ile yok edecek sıradan bir düzeltme olduğuna inanıyor. Lider kripto paranın her zaman değişken bir yapıda olduğunu da ifade ederek, her zaman kalıcı olacağını belirtti.

“Sonsuza Kadar Yükseltemezsiniz”

Kripto para alanındaki mevcut durum, kısa perspektiften bakıldığında parlak görünmüyor. Piyasa değerine göre en büyük dijital varlığın dolar değeri, Ocak 2021’den bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü.

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, CNBC’ye vermiş olduğu röportajda, piyasaların sonsuza kadar genişleyemeyeceğini söyledi.

Demirörs, piyasanın kendisini güvensiz yatırımcılardan arındıracağı için dijital varlıkların fiyatlarındaki düşüşün de iyi tarafları olduğunu belirtti:

“Gördüğümüz şey bir düzeltme ve bir daralmadır. Sarsılan şeylerin çoğu “paper hands” yani “zayıf eller” dediğimiz şeydir”

Bitcoin hakkında konuşan Demirörs, varlığın kalıcı olduğundan emin olduğunu söyledi. CoinShares CSO’su ayrıca, Bitcoin hakkında bilgisi olmayan insanların, birkaç ay önce değeri hızla yükselirken Bitcoin’e yatırım yaptığına inanıyor. Aynı zamanda bu kişiler, piyasa kötüye gittiğinde çıkış yapan kişileri meydana getiriyor.

Boğalar, Sıkıntılı Zamanlarda da Varlığı Savunuyor

Genel olarak Bitcoin savunucularından hiçbirisi, varlık hakkındaki görüşlerini değiştirmedi. Zira düşüşe rağmen uzun vadede Bitcoin gerçekten iyi bir performans gösteriyor.

Devam eden kripto düşüşüne rağmen Mike Novogratz, lider kripto paranın altının daha iyi bir versiyonu olduğunu söyledi. Aynı zamanda alternatif paraların finans dünyasının geleceğini temsil ettiğini ileri sürdü. Novogratz, son röportajında, pandemi sırasında devasa miktarlarda para basan merkez bankaları ve hazine departmanlarına karşı çıktı. Ona göre, insanlar kendilerini piyasaya büyük miktarlarda para sürülmesinin sert sonuçlarından korumak için gayrimenkul, altın ve “kesinlikle kripto” gibi sabit varlıklara ihtiyaç duyacaklar.

Novogratz, yalnızca Bitcoin’i değil diğer kripto paraları da savunuyor. Ona göre altcoin’ler gelecekteki finansal piyasayı “daha ​​şeffaf ve daha adil” hale getirebilme kapasitesine sahip olan birer inovasyon çalışması konumunda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner