Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Vadeli İşlemlerinin Toplam İşlem Hacmi 32 Trilyon Doları Geçti

The Block Research'ün verilerine göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerinin toplam ticaret hacmi 2021 yılında 32 trilyon doları geride bıraktı.

btc eth 1

The Block Research’ün verilerine göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerinin toplam ticaret hacmi 2021 yılında 32 trilyon doları geride bıraktı.

27 Aralık 2021 tarihine kadar olan işlemleri kapsayan bu veri, 2020 yılına göre %338’lik bir artış anlamına geliyor. Geçtiğimiz yıl Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinin toplam işlem hacmi 7 trilyon doların üzerinde yer almıştı.

btc vadeli 1
eth vadeli 1

2021’de en yüksek vadeli işlem hacmi Mayıs ayında gerçekleşti. Yalnızca bir ayda işlem hacmi 4 trilyon doları buldu. Binance, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinde lider olarak öne çıktı.

2021 yılında pek çok alanda yeni rekorlar kırıldı. Merkezi borsaların yıl boyunca işlem hacmi 14 trilyon doların üzerinde yer alırken, Uniswap (UNI) gibi merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) da 1 trilyon doların üzerinde işlem hacmi görüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner