Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları İçin Sırada Ne Var? Long Mu Yoksa Short Mu?

Haziran başlangıcı kripto para piyasası için çok olumlu başladı.

Bitcoin BTC Yatırımcıları İçin Sırada Ne Var Long Mu Yoksa Short Mu

Haziran başlangıcı kripto para piyasası için çok olumlu başladı. Ancak piyasa bu sefer ilginç bir büyüme kaydetti. Bitcoin (BTC) büyümesini sürdürürken, altcoin’ler de yükselmeye başladı. İlk 10’da bulunan altcoin’lerin hepsi en az %5 artarken, Bitcoin Cash (BCH) %8’den fazla büyüme gerçekleştirdi.

Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler de yaşanan mevcut ralli, kripto para piyasasının 10 milyar dolardan fazla artmasına sebep oldu.

Bitcoin (BTC) İçin Bir Sonraki Durak 11.000 Dolar Mı?

Bitcoin (BTC), 10.000 doları geçerek direnci kırdı ve konsolidasyon kanalından çıktı. Büyüme, işlem hacmiyle desteklendiği için farklı bir kırılma olmayacak gibi görünüyor.

Saatlik grafikte lider kripto para birimi, aşırı alım bölgesinde bulunan RSI göstergesi tarafından onaylanan bir düzeltmeye girdi. Likidite hızı ise daha fazla artışı zorlayacak kadar yüksek değildi. Özetle; trader’lar yükseliş devam etmeden önce giriş için en yakın önemli seviye olan 10.000 dolara düşüş bekleyebilirler.

Daha büyük bir zaman diliminde; Bitcoin (BTC) 2020’nin en yüksek seviyesi olan 10.500 doları yeniden test etme potansiyeline sahiptir. Fiyatların 10.000 doların üzerinde olması durumunda, yukarıda belirtilen direnç bu ay test edilecektir.

10.000 dolar seviyesi çok dikkat gerektiren bir seviye olmasına rağmen Bitcoin, genel olarak direnci yeniden test etmek için yeterli güçü toplamış gözüküyor.

Haftalık grafikte, işlem hacmi düşmeye devam ediyor, bu da daha fazla büyüme için kötü haber. 12 Mart çöküşünden sonra 2019’un zirve fiyatlarını kırmak için gerekli olacak bir konsolidasyon süresi yoktu. Bu sebeple, Bitcoin (BTC) boğalarının alabileceği maksimum işaret, güçlü bir direnç olan yaklaşık 12.000 dolar seviyesidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner