Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Tartışmalı Platform Robinhood Kripto Para İşlemlerini Kısıtlıyor

Sansasyonel trade uygulaması Robinhood, The Block'ta yer alan habere göre "olağanüstü piyasa koşulları" nedeniyle kripto para trade'ini kısıtladı.

robinhood bitcoin

Sansasyonel trade uygulaması Robinhood, The Block’ta yer alan habere göre “olağanüstü piyasa koşulları” nedeniyle kripto para trade’ini kısıtladı. Sorunlar, Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteğinden sonra Bitcoin’in (BTC) bugün 37.000 doları aşmasının ardından ortaya çıktı.

Popüler Bitcoin savunucularından Anthony Pompliano, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Robinhood şimdi de kripto para ticaretini kısıtlıyor. Bu ürün ve hizmetleri merkezden almalıyız. Yeni merkezi olmayan finansal sistemin bir parçasını oluşturuyorsanız, sizinle konuşmak ve potansiyel olarak yatırım yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kullanıcılar, trade uygulamasının bugün kripto para alımları için anında para yatırmayı durdurduğunu bildirdi. Robinhood, “olağanüstü piyasa koşulları nedeniyle” bu tür alım satımları kapattığını söyleyerek hareketi doğruladı. Hareket, popüler “Doge” meme’ine dayanan kripto para birimi Dogecoin’in %800’e varan bir artış göstermesinden sonra geldi.

Robinhood Tepki Almaya Devam Ediyor

Kripto para topluluğu Robinhood’un bu kararına tepki gösteriyor. Popüler analistlerden Crypto Michael, “Robinhood’u kısıtlamalı ve merkeziyetsiz borsalara yönelmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bitcoin’in yükselmesiyle beraber Coinbase platformuna ulaşılamadığı da ifade ediliyor. Tüm bunlar göz önüne alındığı zaman kripto para topluluğu merkeziyetsiz borsalara geçmenin elzem olduğu fikrine daha çok inanmaya başladı.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner