Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Dogecoin (DOGE) Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: 29 Ocak 2021

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: 29 Ocak 2021

ABONE OL:google-news

WallStreetBets topluluğu, ABD borsasında işlem gören GameStop (GME) işlemlerinin Robinhood ve TD Ameritrade gibi çeşitli aracı platformlarda askıya alınmasıyla kripto para piyasasına yönelmişti. WallStretBets topluluğunun ilk hedefi popüler kripto para Dogecoin (DOGE) oldu.

WallStretBets rüzgarını arkasına alan Dogecoin gün içerisinde %400’e varan yükseliş kaydetti. Ancak akıllarda şu soru var: Dogecoin’de yaşanan yükseliş bir pump’tan ibaret mi yoksa uzun vadeli yükseliş trendinin ilk adımı mı?

Dogecoin’in yanı sıra kısa vadeli bir konsolidasyon döneminin ardından Bitcoin de Elon Musk’ın paylaşımıyla harekete geçti. Popüler kripto para birimi Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de yeniden %64.4’e yükseldi.

Dogecoin Yükselişe Doymuyor

Geride bıraktığımız son bir hafta içerisinde yaklaşık %1.000’lik yükseliş kaydeden Dogecoin, şu anda yatırımcıların heyecanla takip ettiği kripto paralar arasında yer alıyor. Şimdi gelin Dogecoin grafiğini hep birlikte inceleyelim.

ML6edspC

Dogecoin şu anda saatlik grafikte düşüş trendinde görünüyor. Analistlere göre Dogecoin 0.05 dolar seviyesinin altında kalmaya devam ederse 0.025 dolar seviyesi yeniden test edilebilir. Öte yandan Dogecoin’in RSI göstergesi de aşırı alım bölgesinin eşiğinde olduğu için düşüş beklentileri güçleniyor. Dogecoin, yeni bir yükseliş trendi için güç kazanmak amacıyla en yakın destek olan 0,028 dolar seviyesine gerileyebilir.

Dogecoin, mevcut yükselişini uzun vadede sürdürebilmek için yeterli likiditeye sahip değil. Bu nedenle, 0,014 dolar seviyeleri yeniden test edilebilir. Bununla birlikte, böylesine devasa bir yükselişin ardından fiyat düzeltmesi de gelecektir. Haberimizin hazırlandığı an itibariyle 0.49 dolar bandında işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynaku.today
Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar