Yükleniyor...

Bu Modele Göre Bitcoin (BTC) Ekim Ayına Kadar 300.000 Dolara Ulaşmalı

Bitcoin fiyatı, 30.

btc 2

Bitcoin fiyatı, 30.000 dolar seviyesine sıkı bir şekilde sabitlendi ve Raoul Pal’ın Global Macro Investor raporuna göre, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi Ekim 2021’e kadar 10 katına çıkabilir.

GMI’nin modeli, tahminde bulunmak için Metcalfe Değerini kullanıyor ve şu anda kripto para biriminin düşük bir değerde olduğunu gösteriyor. Bu yüce hedef sadece dokuz ay uzakta olabilir mi? İşte geçmiş piyasa döngülerinin bu tahmin hakkında söyledikleri.

GMI Modeli 300 Bin Dolarlık BTC Öngörüyor

Raoul Pal, onlarca yıllık küresel makro yatırım deneyimine sahip bir isim. Düzenli olarak Bitcoin ve onun uzun vadeli değeri hakkında konuşuyor. GMI kurucusu, 2020’nin 4. çeyreğindeki patlamadan önce kripto para birimi hakkında yükseliş öngörülerinde bulunuyordu.

Değerlenme o zamanlarda önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte, Metcalfe Değerine odaklanan bir GMI raporunda yer alan yeni bir modele göre, işler yeni yeni ısınıyor. Grafik, GMI Modeli Metcalfe Değeri ve Bitcoin fiyatına olan yakınlığını içeriyor. “Değer”, kripto para biriminin değerlemesi için bir tür orta nokta görevi gördü.

Rapora göre Bitcoin şu anda Metcalfe Değerinin önemli ölçüde altında kalıyor. Bitcoin boğa piyasalarının geçmiş örnekleri her zaman Metcalfe Değerinin ötesine geçti. Bu durumda kripto para birimini Ekim 2021’e kadar BTC başına 300.000 dolara çıkaracak. Proje gerçekten de diğer analistlerin, firmaların ve daha fazlasının tahminleriyle aynı çizgide. Son döngünün tam yörüngesini almak ve mevcut döngü boyunca empoze etmek bile, BTC başına yaklaşık 325.000 dolarlık bir zirveyi işaret edecektir.

Bununla birlikte, Metcalfe Değeri gerçekten doğruysa tavan olarak 300.000 dolar son derece ihtiyatlı bir tahmin olacaktır. Yine, boğa piyasası zirvelerinin geçmiş örnekleri, GMI Rapor tablosuna göre her zaman Metcalfe Değerinin ötesine yükselmiştir. Önceki zirvelerin değerin ötesine ulaştığı yerlerdeki fiyatlar, her Bitcoin’in fiyatını 1 milyon dolara yakın bir yere koyacaktır.

Durum buysa,  dokuz ay boyunca herhangi bir noktada BTC satın almak analistlere göre fırsat olabilir. Bununla birlikte elbette Metcalfe Yasasını kullanarak kripto para birimine adil bir piyasa değeri atama girişimlerinin daha düşük tahminleri de bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner