Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Ödeme Devi Ağına Kripto Para Ekleyebilir!

Finansal hizmetler devi Visa halihazırda kripto para cüzdanlarıyla ortak olsa da, bir sonraki adım Bitcoin'i Visa ağındaki 160 fiat para birimiyle eşit hale getirecektir.

btc visa

Finansal hizmetler devi Visa halihazırda kripto para cüzdanlarıyla ortak olsa da, bir sonraki adım Bitcoin’i Visa ağındaki 160 fiat para birimiyle eşit hale getirecektir. Visa’nın CEO’su, firmanın belirli kripto para birimlerini doğrudan destekleyebileceğini dile getirdi.

Visa şu anda 35 farklı kripto para cüzdanı ve platformu ile ortaklık yapıyor. Visa daha önce kripto paraları desteklemek için platformdan bağımsız bir yaklaşım ortaya koydu. CEO Alfred Kelly, kripto para birimlerinin gelecekte doğrudan Visa ağında çalışabileceğini öne sürüyor.

Visa’nın önceki gün (The Motley Fool aracılığıyla) mali yılın ilk çeyreği 2021 kazanç açıklamasında Kelly, özellikle kripto para ve bu alanda gördüğü fırsatlara değindi. Visa’nın 35 platform ve cüzdanla ortaklığı aracılığıyla sektördeki en büyük finansal hizmetler markası olma durumunu detaylandırdı. Kelly, şu ifadeleri kullandı:

“Bu alanda, ekosisteme farklılaştırılmış değer katmanın yollarını görüyoruz. Küresel varlığımız, ortaklık yaklaşımımız ve güvenilir markamız aracılığıyla kripto para birimlerinin ödemeler için daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hale getirilmesine yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz.”

Kelly, sektörün Bitcoin ve diğer dijital paralar (CBDC, stablecoin vs.) olmak üzere ikiye ayrıldığını dile getirdi. Birincisi için Visa, en iyi eylem yolunun ortaklıklara devam etmek ve kullanıcılara dünya çapında yaklaşık 70 milyon trader’ın Visa kimlik bilgilerini kullanarak varlıklarından istedikleri şekilde nakit para çekmeleri için bir yol sağlamak olduğuna inanıyor:

“Belirli bir dijital para birimi tanınmış bir değişim aracı haline geldiği ölçüde, onu bugün halihazırda 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza ekleyemememiz için hiçbir neden yok.”

Kelly, şirketinin önümüzdeki yıllarda dijital para birimlerinde büyük bir potansiyel gördüğünü söyledi, özellikle önemli sayıda para ödemesi olmayan gelişmekte olan pazarlarda. Kelly, “Visa ağında çalışan dijital para birimlerini daha düzenli bir şekilde görülebileceğini” öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner