Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir!

Bitcoin (BTC) tarafında yaşanacak toparlanmada, bazı altcoin'lerde yükseliş senaryoları ortaya çıkabilir.

kripto analizleri

Bitcoin (BTC) tarafında yaşanacak toparlanmada, bazı altcoin’lerde yükseliş senaryoları ortaya çıkabilir.

Uzun süredir düşüş eğiliminde olan Bitcoin (BTC), altcoin’leri de peşinden sürüklüyor. Altcoin’ler, özellikle 11 Eylül tarihini keskin düşüşler ile geçiriyor. FTX’in 3,4 milyar dolarlık varlığını satmaya hazırlanması, altcoin’lerdeki düşüşü derinleştirdi.

Cointelegraph, BTC tarafında gerçekleşecek olumlu havanın, bazı altcoin’lerin yükselişine zemin hazırlayabileceğini belirtti. TON, XLM, XMR ve MKR alıcıları iştahlandırabilir.

Bitcoin (BTC) düşüşü biterse, bazı altcoin’lerde alım artabilir

Bitcoin (BTC), kripto para piyasasını olumsuz anlamda etkisi altına aldı. Ancak TON, XLM, XMR ve MKR yükseliş momentumunu başlatma potansiyeli taşıyor.

Cointelegraph’ın ele aldığı bir haberde, BTC tarafında yaşanabilecek olası toparlanmada bazı altcoin’lere iştahın yansıyabileceği belirtildi.

Mevcut ayı piyasası, en düşük seviyelerin test edilmesine yol açtı. Ayı pençesi, özellikle altcoin’leri güçlü düşüşlere sürükledi. Tüm bu süreçlere rağmen, uzun vadeli yatırımcıların alım iştahının arttığı da göze çarpan bir gerçek.

BTC Bitcoin

Amberdata’nın hazırladığı bir rapora göre, şirketlerin yüzde 24’ü dijital stratejilerini geliştirmek amacıyla üst düzey yöneticileri devreye sokuyor. Kurumsalların iştahlanması ve kripto fiyatlarında oluşmaya başlayan dip fiyatlar, yakın zamanda alım iştahının gelebileceğini gösteriyor.

Peki BTC toparlanırsa, TON, XLM, XMR ve MKR tarafında neler olabilir?

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin (BTC), son haftalarda 26 bin dolar seviyesinin etrafında geziniyor. 26.000 dolar bölgesini direnç haline getiren ve bu bölgeyi aşamayan BTC, geçtiğimiz gün yeniden düşüş eğilimi gösterdi. Altcoin’leri de peşinden sürükleyen bu durum, boğalar ve ayıların çatışmasını ortaya çıkardı.

BTC Bitcoin grafik

Düşen hareketli ortalama, ayıların avantajlı konumda olduğunu belirtiyor. Ancak, göreceli güç endeksinde yaşanan pozitif ayrışma, boğaların halen daha dirençli olduğunu gün yüzüne çıkarıyor. Bu göstergeler, boğaların ve ayıların henüz avantaj elde edemediğini işaret ediyor.

Boğalar, 26.000 doların üzerinde bir BTC fiyatı oluşturmayı başarırlarsa, 28.143 dolar direnci oldukça yakın bir hale gelecek. Diğer taraftan ayıların çabasıyla gerçekleşen 24.800 dolara düşüş, 20.000 doların kısa sürede ortaya çıkmasına yol açabilir.

BTC fiyat analizi

26.000 doların aşılması, toparlanma sürecinin başlayabileceğini ve böylelikle iştahın artabileceğini gösteriyor. İştah artarsa, bazı altcoin’lerde yukarı yönlü patlamaların görülmesi muhtemel.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON), 20 günlük üstsel hareketli ortalama (EMA) bölgesine geri çekildi. 1,69 dolar seviyesine tekabül eden bu durum, girişlerin yapılabileceğini gösteriyor.

Toncoin (TON)

TON tarafında, 20 günlük EMA’nın destek görevi görmesi ve alıcıların iştahını artırması muhtemel görünüyor. TON, 1,89 dolara yükseliş yaşayabilir. Bu yükselişin ardından sıradaki durağı ise 2,07 dolar olabilir. Ancak TON tarafında fiyat düşüşü devam ederse, bu durum boğaların henüz popüler kripto paraya yaklaşmadığını gösterecek. Boğaların çekilmesi ve düşüşün sürmesi, 1,53 dolara olası bir düşüşü hızlandırabilir.

TON grafik analizi

TON tarafındaki dört saatlik grafik, ayıların fiyatı 1,72 doların altına düşürmeye çalıştığını gösteriyor. Bu bölge, en yakın destek olarak çalışıyor. Ancak, boğaların yerlerini koruduğu ve fiyatı tuttuğu görülüyor. Her ne kadar kararsızlık ortamı sürse de düşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, aşağı yönlü kırılma riskini artırıyor. 1,72 dolar bölgesindeki destek kırılırsa, TON paritesi 1,66 dolara çakılabilir. Daha sonra fiyat, 1,53 dolardaki güçlü desteğe temas edebilir.

Stellar (XLM) fiyat analizi

XLM/USDT paritesi, 4 Eylül tarihinde 20 günlük EMA’nın (0,12dolar) üzerine çıktı. Boğalar, ayıların 5 ve 6 Eylül’de fiyatı tekrar düşürmeye çalışma çabalarını engelledi. Bu durum, boğaların 20 günlük EMA’yı desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Fiyat, bir barikat gibi davranan 50 günlük SMA’ya (0,13 dolar) ulaştı. Alıcılar lehine olumlu hava, henüz vazgeçmemiş olmalarıdır. Boğaların henüz bu pariteden çıkış için acele etmediği görülüyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 0,15 dolara ve daha sonra 0,17 dolara yükselebilir.

Stellar XLM

XLM fiyatı, genel direncin üzerinde kalırsa parite 0,15 dolara yükseliş yaşayabilir. Ayılar fiyatın yükselişini engellemek istiyorsa, hızlı bir şekilde 20 günlük EMA’nın altında kalıcılık sağlamak zorunda kalabilir.

Monero (XMR) fiyat analizi

Monero (XMR), son günlerde yükseliş trend çizgisi desteğinde kaldı. Bu durum, XMR tarafında alımların henüz cılız bir seviyede olduğunu gösteriyor. Fiyat, 20 günlük EMA’ya (143 dolar) ulaşmış durumda.

XMR fiyat grafik

XMR boğaları fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ileriye dönük toparlanma meydana gelebilir. XMR/USDT paritesi, daha sonra ayıların yeniden güçlü bir savunma oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (151 dolar) ulaşabilir. Bu noktadaki ayı direncinin kırılması halinde, parite 160 doları test edebilir.

Maker (MKR) fiyat analizi

Maker (MKR), hareketli ortalamaların arasında hareketlilik sergiliyor. Sıkışık ilerleyen fiyat hareketliliği, boğa ve ayılar arasındaki çatışmayı ortaya çıkarıyor. Kararsızlık, MKR için ön planda. Ancak, boğaları öne çıkaran küçük bir pozitiflik olarak, fiyatın düşüş trendi üzerinde işlem görmesi dikkat çekiyor.

Maker MKR fiyat grafik

MKR tarafında olumlu hava koşullarının sağlanması için, alıcıların, 1.227 dolara doğru bir kıvılcım yakması gerekiyor. Bu noktada alıcılar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.157 doların) üzerine çıkarmalı ve bu bölgede kalıcılık sağlanmalı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner