Yükleniyor...

Pepecoin (PEPE) düşüşünün arkasındaki nedenler! Neler oluyor?

Pepe (PEPE) tarafında uzun süredir devam eden kasvetli bulutların arkasında hangi nedenler yatıyor?

Pepecoin kripto

Pepe (PEPE) tarafında uzun süredir devam eden kasvetli bulutların arkasında hangi nedenler yatıyor?

Cointelegraph’ın zincir içi, temel ve teknik göstergeler aracılığıyla yapmış olduğu bir analize göre PEPE tarafında düşüş devam edebilir.

Pepecoin, kısa sürede oluşturduğu furyayı yine kısa sürede kaybetti. PEPE fiyatı, Mayıs 2023 tarihindeki zirve noktası olan 0,00000448 dolardan yüzde 85’e yakın düşüş kaydetti. Cointelegraph, düşüş senaryosunun devam edebileceğini ileri sürdü. Peki PEPE’nin düşüşünün arkasında hangi sebepler yer alıyor?

Pepecoin (PEPE) düşüşü ve nedenleri

Pepecoin (PEPE), merkeziyetsiz borsa Uniswap’te ortaya çıktı. Birkaç ay gibi kısa bir sürede yakaladığı popülerlik ile Binance’e kadar ilerledi. Binance’te listelenmesiyle milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Proje, yeni Dogecoin veya Shiba olarak lanse edildi. Tüm bu olumlu süreç, peş peşe gelen haber akışlarıyla yok oldu. PEPE, zirve fiyat noktasından yüzde 85’e yakın düşüş kaydetti.

PEPE fiyatının düşmesi ve bu düşüşü sürdürme ihtimali, arka kapıdaki nedenleri merak ettirdi. Cointelegraph, PEPE’nin düşüşündeki üç nedeni ele aldı.

Pepecoin’de (PEPE) güvenlik ihlalleri

Pepecoin’in (PEPE) düşüşünde belki de en önemli nokta güvenlik ihlaller oldu. Pepecoin, iki haftada iki kez güvenlik ihlali yaşadı. İlk olarak 24 Ağustos’ta, Pepecoin’in ekibinde kırılma yaşandı. Ekibin bazı üyeleri, 16 milyon dolar değerinde PEPE’yi borsalara transfer etti ve güven ortamını yıktı. Bu durum PEPE fiyatını yüzde 30 düşürdü.

Daha sonra, 9 Eylül tarihinde de bir güvenlik ihlali yaşandı. Pepecoin’in resmi X platformu, Telegram kanalını hack’lediğini doğruladı.

Telegram hack’ı haberi de PEPE fiyatını yüzde 15’e yakın düşürdü.

Pepecoin (PEPE) balinaları projeyi terk ediyor

Pepecoin (PEPE) blockchain verilerine yansıyan görüntülerde, balinaların projeyi terk ettiği görüldü. Cointelegraph, 100 milyon ila 1 milyar PEPE bakiyeye sahip olan cüzdanların maksimum arzın yüzde 96,5’ini temsil ettiğini aktardı. Bu arz dağılımı, Pepecoin ekibinin patlak vermesiyle beraber hızlı bir şekilde düşüş yaşadı. Büyük cüzdanlar projeden ayrılmaya başladı.

PEPE balina

Pepecoin (PEPE) teknik analizinde kırılım

Pepecoin (PEPE) için teknik analize bakıldığında, projede alçalan üçgen formasyonunun kırılma aşamasına girdiği görüldü. PEPE, aşağı yönlü hareket etmek için gerekli ortama girmiş durumda.

Düşüş trendi anlamına gelen alçalan üçgen, fiyatın geri çekilmeye devam edebileceği anlamına geliyor. Alt trend fiyat çizgisinin kırılmasıyla ve üçgenin üst ile alt trend çizgileri arasındaki yükseklik kadar düşüş gerçekleştiğinde formasyon çözülüyor.

PEPE grafik

Cointelegraph, bu teknik analize dayanarak, PEPE fiyatının 0,00000064 dolara kadar gerileyebileceğini ileri sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner